Podraz! Dan Landa dál ke ,,kauze hygiena". Má důkaz

17.11.2021 7:41 | Ze sítí

Po vystoupení v Českém rozhlasu, ve kterém se zpěvák Daniel Landa označil za „zesilovač“ a odmítl, že by vyzýval k sabotáži hygienických stanic, přišel nyní od Landy dovětek. „Z ničeho necouváme, naopak, ani se nedistancujeme, novináři jako vždy ZÁMĚRNĚ překrucují. Nikdo z nás se ale nepokusil o záměrnou sabotáž státního aparátu, kam se to nyní stát snaží právně dotlačit,“ říká. A zveřejnil nahrávku rozhovoru, který si nahrával, protože měl pocit, že jde o „habaďůru“.

Podraz! Dan Landa dál ke ,,kauze hygiena". Má důkaz
Foto: Repro Facebook
Popisek: Daniel Landa požaduje omluvu

Anketa

Slavíte výročí 17. listopadu 1989?

16%
84%
hlasovalo: 29589 lidí
Jak jsme již informovali, iniciativa Zlatý špendlík vyzvala k tomu, aby se lidé ptali na informace od hygienických stanic podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Hygienici si stěžovali, že je tyto žádosti o informace zahltily a Ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem chce podat trestní oznámení za sabotáž, protože se domnívá, že cílem bylo právě zahlcení hygienických stanic.

V rozhovoru pro Český rozhlas Landa ovšem svou výzvu popisoval jinak. Jednak uvedl, že výzva nebyla zdaleka jen jeho. „Ten text vzešel z širšího okruhu, z právně erudovaných lidí, to není jen moje aktivita. Je to inspirace, jak se domoci silou toho, že začneme být skutečně informováni. Toho jejich mlžení a manipulace s fakty, naši právníci se mnohokrát dotazují a tu informaci nedostanou,“ řekl.

A trval na tom, že nevyzýval k žádné šikaně a že chtěl, aby se lidé domáhali svých práv. A zahlcení hygien prý „nebylo jeho přání“. „Nemůžeme tušit, jak velké množství se začne skutečně dotazovat. To je ale nějaký systémový problém. Jestliže jim naruší pár e-mailů chod...“ namítal Landa.

A odkazoval redaktora na Zdravé fórum, dále na odborníky ve Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků a také na právníky ze sdružení Pro Libertate. Sám se označil jen za zesilovač jejich hlasu.

Tvrdě se k Landovi vyjádřil například vicepremiér Karel Havlíček, který řekl, že zpěvák je „korunovaný magor“.

Včera se Landa k celému rozhovoru vyjádřil. „Z ničeho necouváme, naopak, ani se nedistancujeme, novináři jako vždy ZÁMĚRNĚ překrucují. Nikdo z nás se ale nepokusil o záměrnou sabotáž státního aparátu, kam se to nyní stát snaží právně dotlačit,“ uvedl.

A zveřejnil nahrávku rozhovoru, která začíná od slov „To je otázka občanů, kteří se hlásí o své informace“. „Mirjam začala bohužel nahrávat až poté, co jsme dostali podezření, že jde o habaďuru,“ vysvětlil Landa, proč nahrávka rozhovoru není celá.

Kromě Landy se vyjádřilo také Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, že nestojí za náporem na hygieny. „SMIS se nikterak nepodílelo na akci Zlatého špendlíku, při které došlo k zahlcení hygienických stanic dotazy lidí, ani o ní nevědělo. Novináři nás s ní spojují, ale ani Daniel Landa netvrdil, že by kdokoliv ze členů SMIS měl s tímto činem něco společného. Není jediný důvod, abychom s touto akcí byli spojováni,“ odmítá odpovědnost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

21:43 „Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Bre…