Podraz? Rozvolňování: Ministr si naštvaně vylil srdce po jednání vlády

02.12.2020 8:32

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se zlobí na své kolegy z vlády. V rozhovoru pro MF Dnes dal najevo, že má jisté pochybnosti o rychlosti rozvolňování. Pokud by bylo jen na něm, prý by se přikláněl k opatrnějšímu postoji. A když už se rozvolňuje, tak Zaorálka prý rozčiluje, že se otevírají kasina, ale divadla zůstávají zavřená.

Podraz? Rozvolňování: Ministr si naštvaně vylil srdce po jednání vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Strakova akademie- sídlo vlády ČR
reklama

Když se na vládě jednalo o rozvolňování, ministr prý vyjadřoval určité pochyby, zda je to správné. Ale ministr zdravotnictví za hnutí ANO ujistil kolegy, že za rozvolňování přijímá odpovědnost a tvrdil, že bude možné epidemii udržet pod kontrolou, pokud se pojede podle protiepidemického systému PES.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7159 lidí

Ministr kultury se ale pořádně na kolegy zlobí kvůli jedné věci.

„Já jsem hrubě nespokojen s tím, že dochází například k uvolnění akvaparků. Když jsem si to spočítal, tak v akvaparku v Čestlicích bude moci být díky jeho rozloze přes šest set lidí. V plaveckém areálu v Podolí bude s rezervou tak dvě stě, tři sta lidí. Přitom mně k otvírání kin řekli, že zvyšují mobilitu, že lidé kvůli nim mohou jít do nákupních center... Jenže tam oproti bazénům, a to nemám vůbec nic proti plavání, mají lidé roušky, v kinech sedí v omezeném počtu,“ rozčílil se Zaorálek.

„Teprve v pondělí jsem se z detailního usnesení dozvěděl, že se otevírají herny, kasina, stejně jako akvapark,“ zlobil se dál ministr s tím, že opravdu nemohl hlasovat pro otevření kasin, když divadla zůstávají zavřená. Na vládě to prý řekl nahlas a zdržel se hlasování. Zdržel se prý jako jediný.

Zdržel se i proto, že má strach o českou kulturu, pokud bude tento stav pokračovat i v novém roce, ministr prý bude potřebovat víc peněz, aby mohl těžce zkoušené kultuře pomoci. A v tuto chvíli bohužel nikdo neví, jak dlouho by mohla tato situace trvat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…