Pojmenujme po Havlovi divadlo, ne letiště, volá většina Čechů

15.01.2012 19:08

Většina Čechů nepovažuje návrh známého režiséra a producenta Fera Feniče na přejmenování ruzyňského Letiště Praha na Letiště Václava Havla za adekvátní a důstojné uctění památky prvního prezidenta České republiky. Lidé by raději po Havlovi pojmenovali některé z existujících divadel. Ukázal to průzkum společnosti SANEP.

Pojmenujme po Havlovi divadlo, ne letiště, volá většina Čechů
Foto: letistevaclavahavla.cz
Popisek: Letiště Václava Havla (fotomontáž)

Jak uctít památku prvního polistopadového prezidenta Václava Havla? Je na místě po něm pojmenovat pražské letiště, vydat novou bankovku s jeho portrétem nebo zvolit úplně jinou cestu?  Petici za přejmenování pražského letiště po Václavu Havlovi podepsaly už desítky tisíc lidí. Přesto průzkum společnosti SANEP ukázal, že většina dotázaných by po Havlovi raději pojmenovala divadlo. Více než dvacet procent občanů by pak po Havlovi nepojmenovalo vůbec nic.

Co pojmenovat po Havlovi? Možná také nic

„Více jak nadpoloviční většina veřejnosti je toho názoru, že Václav Havel, který příliš neholdoval okázalosti, by nesouhlasil, aby po něm bylo přejmenováno ruzyňské Letiště Praha. Více jak pětina domácí populace by však podle prvního prezidenta České republiky nepojmenovala vůbec nic, což svědčí o skutečnosti, že významná osobnost, kterou byl Václav Havel i z celosvětového pohledu, má u značné části domácí veřejnosti své odpůrce,“ stojí v tiskové zprávě společnosti SANEP.

Lidé, kteří se vymezují proti prvnímu polistopadovému prezidentovi, mu nejčastěji vyčítají rozsáhlou amnestii, kterou v pozici hlavy státu vyhlásil nebo jeho podporu bombardování bývalé Jugoslávie. V souvislosti s tímto případem se často používá sousloví humanitární bombardování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

19:20 Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

Britové dali ve čtvrtečních volbách jasně najevo, že už mají tahanic kolem brexitu plné zuby a už ko…