Pojmenujme po Havlovi divadlo, ne letiště, volá většina Čechů

15.01.2012 19:08 | Zprávy

Většina Čechů nepovažuje návrh známého režiséra a producenta Fera Feniče na přejmenování ruzyňského Letiště Praha na Letiště Václava Havla za adekvátní a důstojné uctění památky prvního prezidenta České republiky. Lidé by raději po Havlovi pojmenovali některé z existujících divadel. Ukázal to průzkum společnosti SANEP.

Pojmenujme po Havlovi divadlo, ne letiště, volá většina Čechů
Foto: letistevaclavahavla.cz
Popisek: Letiště Václava Havla (fotomontáž)

Jak uctít památku prvního polistopadového prezidenta Václava Havla? Je na místě po něm pojmenovat pražské letiště, vydat novou bankovku s jeho portrétem nebo zvolit úplně jinou cestu?  Petici za přejmenování pražského letiště po Václavu Havlovi podepsaly už desítky tisíc lidí. Přesto průzkum společnosti SANEP ukázal, že většina dotázaných by po Havlovi raději pojmenovala divadlo. Více než dvacet procent občanů by pak po Havlovi nepojmenovalo vůbec nic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Jak nyní hodnotíte P.P.?

Dobrý den, zajímalo by mě, co říkáte na to, jak si vede teď po volbách váš nástupce, myslím hlavně z pohledu jednání o nové vládě? Chápete, že nechce jmenovat Turka nebo že chce po Babišovi, aby nejprve veřejně řekl, jak vyřeší svůj střet zájmů? Jednal byste stejně nebo jinak? Jak? Děkuji Hácha

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …