Pokud bude poptávka, budu zase kandidovat, připustil Franz

12.01.2014 19:16

Až skončí pětiletý mandát Miloše Zemana coby prezidenta, budou volby – a Vladimír Franz nevylučuje, že by mohl znovu kandidovat. Musela by se však vytvořit „poptávka“ po prezidentovi, který by měl spíše funkci jakéhosi strážce grálu.

Pokud bude poptávka, budu zase kandidovat, připustil Franz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Franz nasbíral 88388 podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu
reklama

V loňských prezidentských volbách ale Vladimír Franz neuspěl. Porážku prý neprožíval nějak špatně. „Představa, že se člověk ocitne ve světě tam nahoře, víceméně jako nahý v trní, to bylo pro mě takřka nemyslitelné. Je to jako když vidíte Himaláje odněkud z Káthmándú, tak jsou to pěkné zasněžené kopečky. Ale nahoře každá změna počasí může znamenat smrt. To jsem si velmi uvědomoval. Ale pro mě bylo důležité, že jsme se dali na cestu. Netěšil jsem se, jak budu přestavovat nábytek v Lánech,“ popisuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

„Já jsem si vlastně tento rok od zkušenosti s prezidentskou volbou musel definovat, co to je, protože nevyrůstám od osmnácti let v politice. Takže si uvědomit, co to je politika v horních patrech, co jsou to média, co jsou výzkumné agentury...“ dodává výtvarník a hudebník.

Svou budoucí kandidaturu nevylučuje. „Vytvoří-li se klima, že opravdu je toto potřeba, že prezident má mít funkci spíše takového udržitele a strážce grálu, spíš než být takovou mechanickou postavou, pak ano. Bude-li poptávka, může být i nabídka,“ míní.

Politickou stranu ale zakládat nehodlá. „Na druhé straně, když člověk vidí iniciativy jako Vyměňte politiky - oni říkají jenom polovinu. Chybí ta druhá: Za koho. To jsou takové velmi mlhavé výstřely,“ uzavírá Franz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

16:40 Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování…