Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

25.07.2021 9:55

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyny před migrací. „Evropané si nezaslouží stát se otroky a lovnou zvěří,“ vyzývá poslanec k nulové toleranci vůči ilegální migraci. „Jasná volba, jsme vlastenci, volíme SPD,“ zní většina reakcí ze strany veřejnosti. Jiní hovoří o „cíleném strašení lidí“.

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Téma migrace začíná před volbami stále silněji rezonovat i v domácí politice. Šéf SPD Tomio Okamura tak činí neúnavně, ač někteří tvrdí, že hrozba žádná neexistuje. Opakovaně vyzývá k vlastenectví. „Vlastenectví je dnes sprosté slovo, a chtít, aby se Česká republika zase stala suverénní svobodnou a svrchovanou zemí, je podle establishmentu politický extremismus,“ uvádí.

Těší ho proto postoj poslance za hnutí SPD Jaroslava Foldyny, jenž na téma migrace napsal: „Pokud si sem tedy pustíme Afričany, Araby a Afghánce, tak se z Evropy stane hybrid mezi Afrikou, Blízkým východem a Afghánistánem, a to se vším, co k tomu patří,“ varuje.

„Ani zděšení feministek, genderistů, homosexualistů a dalších neomarxistických pomatenců mi za to ale nestojí. Normální Evropané si totiž nezaslouží stát se otroky a lovnou zvěří,“ dodává Foldyna.

Okamura jeho příspěvek sdílel na svém facebooku a jeho slova kvitoval krátkým komentářem: „Souhlasím s poslancem SPD Jardou Foldynou. A co Vy?“ tázal se šéf SPD.

Uživatelé v převážné většině ve svých reakcích uváděli, že odmítání migrace je jeden z hlavních důvodů, proč v letošních volbách dají hlas právě hnutí SPD.

„Pane Foldyno, máte svatou pravdu. Proto volím SPD pro budoucnost našich dětí a příští generace. Bohužel Evropu už ničí migranti, nenechme si od nich zničit naši kulturu a naši krásnou zemi,“ napsala Kateřina Jedlanová.

„Nebudu psát, koho volím... Jen volím toho, kdo je proti EU, proti euru, proti imigraci a proti genderovému šílenství...“ připojil se Eddie Jones. Jiní jej napomenuli, že SPD cíleně straší lidi. „Jenom se jim to teď hodí do kampaně, tak uměle straší,“ napsala Nikky Nováková.

„Říkal jsem si, že pan Foldyna si spletl stranu; naštěstí chybu napravil, jasná volba SPD,“ neskrýval Roland Kubík potěšení z toho, že Foldyna odešel od sociálních demokratů na konci února 2020 a na konci dubna téhož roku oznámil vstup do poslaneckého klubu SPD.

„Souhlas! Držme se své kultury a své pýchy v dobrém smyslu slova!“ přidal svůj názor diskutér Martin Houdek.

Našla se však i kritika. „Foldyna je primitivní extremista a na jeho absolutně liché kecy uvěří pouze podprůměrně inteligentní člověk,“ napsal Oliver Erben. – „No jistě. Pan Foldyna je totiž vlastenec! Zato ty jsi jen provokatér. Běž si plakat k Pirátům,“ zastal se poslance vzápětí Bohouš Kříž.

Nedávno také SPD na svém facebookovém profilu zveřejnila video, které sdílel bývalý ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini. Na videozáznamu je možné vidět, jak se italský policista pokouší na přechodu pro chodce zadržet agresivního migranta pobíhajícího mezi lidmi. „Radosti s imigranty v Římě. Stop imigraci, stop násilí! Braňme naši zemi, abychom nedopadli jako na Západě!“ předkládá českým občanům Itálii jako naprosto odstrašující příklad.

Tomio Okamura důrazně připomíná, že SPD je jednoznačně proti jakékoliv podpoře ilegální imigrace. „Voláme po ukončení jakékoliv její podpory, po ochraně našich hranic a po nemilosrdné deportaci všech ilegálních imigrantů zpět na kontinent, kam patří,“ uvádí.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Současně namísto nesmyslných dávek, vyplácených imigrantům jednotlivými státy EU, požaduje těmito penězi motivovat jejich domovské státy, aby je přijímaly zpět. „Hnutí SPD je jediným politickým subjektem zastoupeným v Parlamentu, který prosazuje nulovou toleranci ilegální imigrace, a již jsme ve Sněmovně podali zákony na zákaz propagace islámské ideologie a zákaz islámského zahalování na veřejnosti,“ říká Okamura.

Podpořil jej i premiér Andrej Babiš (ANO), který se proti migraci nedávno čerstvě vyjádřil v reakci na to, že počet migrantů v členských zemích EU oproti loňskému roku narostl. Předseda vlády uvedl, že chce řešit migraci mimo Evropskou unii. A zdůraznil, že Česko si samo musí rozhodovat o tom, kdo v zemi bude žít a pracovat. 

Za první měsíce letošního roku do Evropy zamířilo asi 36 tisíc lidí z třetích zemí. Je to o třetinu více než za stejné období v roce 2020. Do Evropy míří především migranti z černé Afriky a muslimsko-arabského světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

19:54 Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“

Poslankyně a lídryně SPD pro nadcházející volby Karla Maříková, která měla kdysi problémy se svými v…