Pokus o státní převrat! Diktát z Bruselu. Pamatujte si, neziskovkáři... Jiří Ovčáček je ve varu. Zde je důvod

2. 12. 2019 18:20

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se rozvášnil na svém Facebooku v reakci na audit Evropské komise, podle kterého premiér Andrej Babiš přetrvává ve střetu zájmů. Ovčáček si nebere servítky a píše o diktátu z Bruselu a pokusu neziskovek, médií a liberálů o státní převrat.

Pokus o státní převrat! Diktát z Bruselu. Pamatujte si, neziskovkáři... Jiří Ovčáček je ve varu. Zde je důvod
Foto: Repro Facebook
Popisek: Apelující prezidentův mluvčí

Evropská komise poslala v pátek konečný audit, podle kterého je Andrej Babiš ve střetu zájmů. Ten to odmítá, a navíc zpochybňuje schopnost evropských komisařů ve vykládání českých zákonů. V reakci na audit vyzývají opoziční politici ke společnému postupu.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček to na svém Facebooku komentuje jako jasný pokus o svrhnutí vlády.

„Nač chodit kolem horké kaše. Oč tu kráčí? Politické neziskovky, mainstreamová média a liberálně-levicová opozice, tedy skupiny, které nejsou schopny uspět v demokratické soutěži, se s úředníky z Bruselu za zády snaží svrhnout vládu,“ má jasno Ovčáček.

A pokračuje vyjádřením, že Česká republika se neřídí výkladem zákonů z Bruselu. „Buď je Česká republika suverénní zemí a řídí se podle českých zákonů, nebo je protektorátem, který řídí nevolení úředníci v Bruselu. Jiné volby není,“ píše Ovčáček jeden příspěvek za druhým.

Reaguje také na slova novináře Jiřího Peheho, který vyzval občany a spolek Milion chvilek pro demokracii, aby zesílili své protesty po vzoru Hongkongu nebo Chile a pořádali je každý den, dokud premiér neodstoupí.

„Měl jsem pravdu. Je to faktický pokus o státní převrat. Dokonce už zaznívá volání po násilí,“ vyložil si to Ovčáček po svém.

Nakonec napadl neziskovou organizaci Transparency International, která Babiše vyzvala k rezignaci. „Drzost politických neziskovek už nezná mezí. Pamatujte si, neziskovkáři: V České republice nebudete diktovat, kdo má, nebo nemá být premiérem!“ reagoval ostře Ovčáček v zatím posledním příspěvku na téma auditu EK. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…