Poláci vítají nadšeně americké vojáky jako spasitele

26.03.2015 11:52

Podle deníku Právo byl americký vojenský konvoj slavnostně vítán lidmi na náměstí při průjezdu ve východopolských městech, jako je Bialystok, Lublin nebo Řešov. Lidé prý vítali konvoj čítající devadesát obrněných amerických vozidel jako spasitele.

Poláci vítají nadšeně americké vojáky jako spasitele
Foto: Archiv
Popisek: Polsko
reklama

„Na zaplněných náměstích lidé, včetně rodin s dětmi, vítají Američany s nadšením jako spasitele,“ píše Právo odkazující se na deník Fakt. Podle Práva by prý Polákům vůbec nevadilo, kdyby Američané měli v Polsku i trvalé základny, jelikož na americký konvoj nadšeně čekali a posléze se s vojáky fotili, objímali a pronášeli děkovné řeči.

Dle Práva prý polský ministr obrany Tomasz Siemoniak uvedl v televizi TVN24, že „Polsko usiluje o stálou přítomnost amerických jednotek na svém území.“ Než prý k něčemu takovému dojde, budou spojenečtí vojáci přítomni v Polsku v rámci různých vojenských cvičení tzv. rotačním způsobem. „V roce 2015 jich na dobu různých cvičení na polském území přijede asi deset tisíc,“ dodal Siemoniak.

Podle Práva má v úmyslu polské ministerstvo obrany navyšovat počet cvičících vojáků v záloze. Polsko má prý ještě v tomto roce povolat na dvanáct tisíc vojáků v záloze, v následujícím roce to má být prý 37 tisíc vojáků v záloze.

„Samozřejmě, že povolávání vojáků v záloze na cvičení má souvislost s událostmi na východě Ukrajiny. Musíme výrazně zvýšit bezpečnost v naší zemi a ukázat, že jsme připraveni,“ prohlásil podle Práva odkázaného na polský týdeník Wprost poslanec za vládní Občanskou platformu Marcin Swieciki.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …