Polévka zdarma od Hřiba. A v Praze propukla rvačka, padaly i facky

23.12.2019 16:35

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) a předseda Pirátů Ivan Bartoš na Staroměstském náměstí v Praze rozlévali vánoční rybí polévku. Tradiční akce se však, jak informovala Česká tisková kancelář, letos neobešla bez incidentů.

Polévka zdarma od Hřiba. A v Praze propukla rvačka, padaly i facky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tradiční rozlévání vánoční rybí polévky pražským primátorem a jeho souvěrci. Letos přibyl i houbový kuba

Politici podle ČTK rozlili na Staroměstském náměstí celkem 2 000 porcí rybí polévky a rozdali 1 000 porcí houbového kuby. „Lidé na jídlo čekali ve frontách, mnoho z nich si přineslo potravinové krabičky a vánoční menu si odnášeli,“ informovala ČTK (Odkaz na původní informaci ZDE).

Podle české veřejnoprávní tiskové kanceláře se na místě rozdávání lidé začali scházet již dvacet minut před oficiálním začátkem akce, převažovali senioři, kteří se podle ČTK „hlasitě dožadovali, aby se už začalo dávat“. Ve frontě údajně jen krátce po zahájení akce vznikl spor o dodržování pořadí a došlo i k fyzickém střetu. Ránu podle ČTK prý dostala paní Jaroslava z Prahy.

ČTK uvedla, že rovněž propukly spory o to, pro koho je vlastně jídlo určené: jestli by je měli dostat spíš bezdomovci, nebo zda na ně mají nárok všichni. Paní Hana z Prahy reportérovi ČTK sdělila: „Dala bych trošku stranou, aby tam přece jenom víc šli lidi, který to potřebujou, než lidi, který se mají dobře. A taky bych nedávala lidem, který jsou velmi dobře oblečeni, dvojitou nebo trojitou porci,“ řekla.

Akce bude pokračovat i zítra na Štědrý den, kdy bude na Staroměstském náměstí připraveno stejné množství jídla od 11. do 13. hodiny. Starosta Prahy 1 bude rozdávat od 12. hodiny polévku na Václavském náměstí. Polévka se bude rozlévat i v Praze 10, a to na Čechově náměstí ve Vršovicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žádné pnutí necítím, divil se u Moravce Michálek. Ať mu to Pekarová přijde říct osobně

14:53 Žádné pnutí necítím, divil se u Moravce Michálek. Ať mu to Pekarová přijde říct osobně

Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se sešli bývalý ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pel…