Policejní donašeči by měli být placení, zaznělo od Bradáčové. A ozval se křik ze všech stran

02.02.2016 21:19

Prezident Unie státních zástupců Zdeněk Matula si posteskl, že strážci zákona nemají moc možností k rozkrývání organizovaného zločinu. Blízký spolupracovník Lenky Bradáčové vidí v podstatě jedinou cestu, a to totiž platit peníze těm, kteří policii pomohou. Lze si však rozkrývání zločinu kupovat?

Policejní donašeči by měli být placení, zaznělo od Bradáčové. A ozval se křik ze všech stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze
reklama

„Umím si představit, že by se stát o osoby, které skutečně pomohou zabránit dalšímu páchání trestných činů a uchrání mu majetek, postaral i finančně,“ citoval Matulu deník Právo. Sluší se připomenout, že Matula je blízkým spolupracovníkem pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Nelze vyloučit, že bude Matulu prosazovat do čela pražského městského zastupitelství.

Advokát Václav Vlk ale ve vyjádření pro server HlídacíPes.org vyjádřil, že si pravdu v žádném případě nelze kupovat za peníze. „Nazval bych to formou kvalifikovaného úplatku,“ říká člen prezidia unie, advokát Václav Vlk. Stejně odmítavě se k návrhu postavilo také ministerstvo spravedlnosti. Touto cestou prý vůbec není vhodné kráčet. „Stát má co nabídnout a vážený kolega Matula jistě zná trestní řád. Pokud už připustíme informátory a placené informátory, jestliže máme spolupracujícího obviněného, ochranu svědků a tak dále, už máme dostatek prostředků k realizaci maxima nakupování pravdy a informací za peníze a výhody,“ doplnil dále advokát Vlk.

Jasně proti se staví také Nejvyšší státní zástupce v Česku Pavel Zeman. Zvlášť pokud by šlo o finanční odměňování spolupracujících obviněných. Nesmíme zapomínat, že jde tak či tak o osoby, které stojí před soudem kvůli tomu, že zřejmě páchali trestnou činnost.

Opoziční poslanec Martin Plíšek dodal, že by si z toho zločinci mohli udělat lukrativní zdroj příjmů, což je nepřijatelné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otvíráme bránu pekel. Archivní dokumenty chování top umělců za tvrdého komunismu. Toho dne Libuška Šafránková vstala a soudruhovi řekla...

4:44 Otvíráme bránu pekel. Archivní dokumenty chování top umělců za tvrdého komunismu. Toho dne Libuška Šafránková vstala a soudruhovi řekla...

CHARTA 77 ParlamentniListy.cz se zabývají stovkami stran dokumentů Archivu bezpečnostních složek. Za…