Policejní odbory opouštějí ČMKOS. Nechtějí dávat peníze bossům

17. 12. 2011 18:45

Policejní odbory opouštějí Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS). Nelíbí se jim hospodaření vedení, kdy počet řadových členů klesá, zatímco odborářských bossů je pořád stejně. Následovat policisty mohou i odbory hornické.

Policejní odbory opouštějí ČMKOS. Nechtějí dávat peníze bossům
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jaroslav Zavadil
reklama

Policejní odbory plánují konfederaci opustit do měsíce. "Rozhodli jsme na základě ekonomických a organizačních důvodů,“ řekl Lidovým novinám šéf Nezávislého odborového svazu policie Milan Štěpánek.

ČMKOS to bude bolet, policisté totiž patřili mezi nejvlivnější odboráře. Právě kvůli nim se v Praze sešlo 40 tisíc policistů, hasičů a zdravotníků, kteří protestovali proti snižování platů. Od té doby se ČMKOS žádný protest příliš nepovedl. "Vybouchla" i stávka dopravců, která měla ochromit dopravu po celé republice, ulicemi procházely jen stovky lidí.

Kromě policistů se hovoří i o odchodu hornických odborů, jejich šéf Jan Sábel to ovšem oficiálně popřel. Kdyby to byla pravda, utrpěl by ČMKOS ještě větší škody, horníků je totiž 21 tisíc.

Odcházet se chce zejména kvůli špatnému hospodaření vedení ČMKOS. "Těch důvodů bylo hodně, převládaly ekonomické,“ přiznal předseda dopravních odborářů Jan Rejský. Počet řadových členů ČMKOS totiž klesá, zatímco bossů je pořád stejně. Náklady proto začínají být neúnosné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…