„Výsledky pro policii nejsou negativní. Jsou tam některé drobné excesy, které popíšeme. Nakonec lze říct, že policie to zvládla,“ uvedl Chovanec. Informovala o tom ČTK.
Demonstrace odpůrců islámu i zastánců uprchlíků byly v Praze první únorovou sobotu. Policie čelila mimo jiné kritice za to, že nezasáhla proti maskovaným výtržníkům, kteří napadali v centru metropole průvod levicových aktivistů. Na sociálních sítích i jinde se pak objevilo podezření, že mezi muži se zakrytými tvářemi byli samotní policisté nebo že policista výtržnickou skupinu řídil. „Budeme schopni pravděpodobně doložit, že jde o cílenou provokaci, ne ze strany policie, ale někoho úplně jiného,“ uvedl Chovanec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp