Policie opět zadržela kreslíře tykadel Smetanu. Ale jen nakrátko, chyběl jí zatykač

13.10.2012 11:30

Bývalého řidiče Romana Smetanu, jenž měl tento týden nastoupit do vězení, zatkla v Rožnově pod Radhoštěm v pátek v podvečer policie. Chtěl využít situace voleb a setkat se s předsedou vlády Petrem Nečasem (ODS). To se mu ale nepovedlo a místo toho skončil v rukou policistů. Mužům zákona však stále chybí zatykač, takže museli kreslíře nakonec pustit.

Policie opět zadržela kreslíře tykadel Smetanu. Ale jen nakrátko, chyběl jí zatykač
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Smetana, za počmáraný plakát 100 dní vězení

Bývalého řidiče autobusu Romana Smetanu zadržela policie v civilu. „Lustrovali mě, potom odvedli na služebnu a tam mě dále vyšetřovali. Od hlavního těžiště, od základní školy, jsem byl docela daleko, tak mě nenapadlo, že v centru budou tajní policisté,“ míní pro Radiožurnál Smetana.

Policii chybí zatykač

Kreslíř tykadel se v Rožnově chtěl premiéru Nečasovi, kde vhazoval lístek do volební urny, představit osobně. Policie ho však sebrala dříve. „Chtěl jsem oslovit pana premiéra. I kdybych ho požádal, aby zavolal policii a konal, protože od pondělí 8.10 mařím úřední rozhodnutí, tak by to dopadlo úplně stejně. Policie by mě vyšetřila a zjistila by, že jí chybí zatykač,“ dodal bývalý řidič autobusu, který se žádného přestupku nakonec nedopustil.

Původní rozsudek nad Smetanou zněl pokuta 15 667 korun. Tu však muž odmítl zaplatit z důvodu možné exekuce. Jenže odmítl i trest veřejně prospěšných prací i následný návrh na domácí vězení. Soudkyně Markéta Langerová – manželka bývalého volebního lídra ODS Ivana Langera – se proto rozhodla trest přehodnotit na 100 dní ve vězení. Nyní muži zbývá odsedět 67 dní. Ani tam však Smetana v termínu nenastoupil. Nyní tak u soudu leží další obžaloba Smetany. Tentokrát za to, že se vyhýbal nástupu za mříže.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

15:48 Všechno jinak! Marek Dalík začal mluvit: Prý luxusní penzion… Udání, přepadovky. Normálně jsem makal. A pandury?

Marek Dalík poprvé od svého propuštění promluvil do médií. Poskytl rozhovor Sabině Slonkové na její …