Policie prověřuje Sazku. Údajně mohla zpronevěřit 230 milónů

28. 4. 2012 12:54

Policie začala prověřovat, zda loterijní společnost Sazka nezpronevěřila téměř 230 milionů korun. Ty zákazníci firmy T-Mobile vydali na jaře loňského roku prostřednictvím jejích terminálů. Mobilní operátor ale od loterijní společnosti peníze nedostal. Sazka, tehdy vedená ředitelem Alešem Hušákem, si je podle něho přisvojila.

Policie prověřuje Sazku. Údajně mohla zpronevěřit 230 milónů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák
reklama

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová uvedla, že už policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu zpronevěry. Podle mluvčí T-Mobilu Martiny Kemrové podal operátor loni v létě trestní oznámení na neznámého pachatele, protože z právních expertíz a poslední smlouvy vyplývalo, že peníze nikdy nebyly majetkem Sazky.

Údajně se tato záležitost týká bývalého managementu firmy. Mluvčí insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky Lenka Tichá oznámila, že pokud si policie vyžádá po správci podklady pro trestní řízení, tak poskytne součinnost, ale jinak je to věc bývalého managementu a insolvenčního správce se to netýká. Již dříve přitom připustila, že právníci T-Mobilu mohou mít pravdu.

K žalobě se možná přidají i další

Tuzemští mobilní operátoři včetně T-Mobilu pozastavili dobíjení kreditů přes terminály Sazky v polovině loňského března. O ledna letošního roku ale už opět fungují. Bývalé vedení Sazky včetně Hušáka bude možná čelit také žalobě ze strany Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV). Sportovci by Hušáka mohli žalovat za to, že firmu přivedl ke krachu. O podání žaloby podle obchodního práva bude rozhodovat sobotní valná hromada ČSTV.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…