Policie řeší vejce letící na Zemana: Mohlo prý jít o ohrožení státu

12. 12. 2014 22:21

Protestní akci na Albertově, kde 17. listopadu 2014 létala vajíčka na prezidenta republiky, řeší policie, na popud neznámého stěžovatele analyzuje, zda došlo k trestnému činu. Varovný hlas pozvedl i Český svaz bojovníků za svobodu.Ti dokonce tvrdí, že došlo k ohrožení prezidenta a z určitého úhlu pohledu i k ohrožení celého státu. Informuje o tom server iDnes.cz.

Policie řeší vejce letící na Zemana: Mohlo prý jít o ohrožení státu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Rozloučení s občany Lednice
reklama

„Mohlo by jít i o spolčení proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi s cílem jej jako nepohodlného politika a státníka, zvláště pro určité zahraniční i vnitřní síly, odstranit, pokud možná alespoň z funkce prezidenta. Je pravděpodobné, že tyto zahraničně politické vlivy získaly propojení zejména na ty, kteří se nemohou smířit s porážkou ve svobodných a demokratických prezidentských volbách. Pokud se uvedené prokáže, pak jde o ohrožení i celého našeho demokratického systému,“ tvrdí autoři oznámení z Českého svazu bojovníků za svobodu.

V podání ke státnímu zastupitelství se také doporučuje obnovení zákona na ochranu republiky, který má přispět k větší ochraně představitelů státu. Útoky na Zemana považují členové svazu za projev fašizmu. Připomeňme, že jde o společenství, které sdružuje veterány z druhé světové války či jejich příbuzné a upozorňuje na historické hrůzy.

Na Zemanovu obranu svaz vystupuje od prezidentské volby. Demonstrace proti němu pak označují za uměle živené protesty, živené ze zahraničí nadnárodní mafií či jinými vládami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

6:30 Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

Jsou nové pořádky v Plzni ohrožením zdraví a životů příslušníků tamní Městské policie? Strážníci jso…