Policie stíhá primátora Ústí n. L. a radní za zneužití pravomoci

23.04.2014 12:32 | Zprávy
autor: jma, čtk

Policie stíhá primátora Ústí nad Labem Víta Mandíka a radního Josefa Macíka (oba ČSSD) za porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Policie dnes oznámila, že chce zároveň požádat předsedu Poslanecké sněmovny o souhlas s vydáním poslankyně a ústecké radní Zuzany Kailové (ČSSD) k trestnímu stíhání. Řekla to ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Obvinění souvisí s projektem Vítání občánků, které pro město do loňského března organizovala společnost Darothore.

Policie stíhá primátora Ústí n. L. a radní za zneužití pravomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto

Podle policie členové vedení města z titulu své funkce neoprávněně umožnili získat společnosti majetkový prospěch. „Městu Ústí nad Labem tak vznikla škoda nejméně milion korun. Za uvedené jednání obviněným hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let," řekla Hyšplerová.

Primátor Mandík ČTK řekl, že si obvinění převzal v úterý v budově magistrátu. „Proti obvinění jsem již podal stížnost," řekl ČTK Mandík. „Nebudu se nijak vyjadřovat," řekl ČTK radní magistrátu a starosta ústeckého obvodu Severní Terasa Josef Macík. Žádost o vydání poslankyně Kailové odbrží podle informací ČTK předseda sněmovny ještě dnes. Vyjádření Kailové ČTK zjišťuje.

Předseda ústecké ČSSD Arno Fišera, který je zároveň také členem ústecké městské rady, nechtěl obvinění svých kolegů komentovat. „Nevím o tom vůbec nic," řekl ČTK Fišera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…