Policie v Karlovarském kraji odhalila další distributory pálenky s metanolem

29.09.2012 11:55 | Zprávy

Karlovarská policie odhalila síť distributorů pálenky s metanolem. V Karlovarském kraji a na Moravě zatkla celkem pět osob. Podle policie byli napojeni na distributora z Moravy. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Andrea Kávová.

Policie v Karlovarském kraji odhalila další distributory pálenky s metanolem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Policie dostala ve středu odpoledne oznámení o otravě muže z Rovné na Sokolovsku. Následně našla kolem 20 litrů závadného alkoholu, v němž byl zjištěn metylalkohol zhruba desetinásobně převyšující povolenou mez.

Podle Kávové už během noci ze středy na čtvrtek byli zadrženi první distributoři, u kterých bylo zajištěno množství lahví tohoto závadného alkoholu. Policisté zatkli jednašedesátiletého muže z Karlových Varů, kde při domovní prohlídce zajistili 47 litrů a padesátiletou ženu, která měla ve svém skladu přes 100 litrů alkoholu. Ve většině případů se jednalo o domácí pálenku, a to především meruňkovici, která byla distribuována v neoznačených lahvích od vína.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Demokracie

Nebylo by popření principů demokracie spíš to, kdyby se kdokoliv třeba i kapela nemohla většinově rozhodnout, kdo v ní být může a kdo ne? Tímto se jí nezastávám, jen nesouhlasím s tím co tvrdíte, že tím nabourávají demokracii nebo snad porušují LZPS.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fialova pomsta.“ SPOLU ukázalo program. A je zle

17:15 „Fialova pomsta.“ SPOLU ukázalo program. A je zle

Koalice SPOLU ve středu zveřejnila předvolební program s názvem „Svoboda a prosperita, i pro budoucí…