Policie v Ústeckém kraji zadržela sedm migrantů. Letos už jich je 200

27.06.2015 9:08

Sedm zřejmě nelegálních migrantů z Íránu, Sýrie a Palestiny zadržela během dneška cizinecká policie při kontrolách v Ústeckém kraji. Všichni směřovali do Německa, pět v mezinárodním vlaku, dva v linkovém autobuse, řekl ČTK Pavel Češka z krajské cizinecké policie. Od začátku letošního roku už takto policisté na území Ústeckého kraje zadrželi na dvě stovky nelegálních migrantů.

Policie v Ústeckém kraji zadržela sedm migrantů. Letos už jich je 200
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vozy

Pět mladých mužů zadrželi policisté ve vlaku, který směřoval z Budapešti přes Vídeň do Německa. Právě spoje z Rakouska využívají nelegální migranti nejčastěji. "Většinou se migranti objevují při přímém tranzitu z Vídně. V tomto případě jde o státní příslušníky Sýrie a Palestiny," řekl ČTK policista Miroslav Polcar.

Doklad měl jediný ze zadržených. Dánský pas byl ale falešný. "Karta by měla být z polykarbonátu, což v tomto případě není. Je tam papírové jádro, které je natištěno inkoustovou tiskárnou. Pasové stránky by měly mít vodoznak, který tam není. Na první pohled se může zdát jako zdařilý, ale člověk se zkušenostmi a znalostmi odhalí během deseti vteřin, že jde o falzifikát," popsal další z policistů.

Od začátku roku policie zadržela na v Ústeckém kraji už téměř dvě stovky nelegálních migrantů

"Chtěl jsem do Německa, abych mohl studovat. V naší zemi nemůžu," řekl ČTK jeden ze zadržených Palestinců. Další dva migranty odhalili policisté v mezinárodním linkovém autobuse, který zastavili nedaleko hranic na dálnici D8. I ten směřoval do Berlína.

U všech cizinců teď policisté budou zjišťovat, odkud přijeli a zda v některé ze zemí nepožádali o azyl. "Pokud zjistíme, že jsou žadateli o azyl v některém ze států schengenského prostoru, tak zahajujeme dublinské řízení o jejich repatriaci do státu, který o tom rozhoduje," vysvětlil Češka. Ostatní cizince pak policie převáží do záchytného zařízení na Českolipsku.

Od začátku roku policie zadržela na v Ústeckém kraji už téměř dvě stovky nelegálních migrantů. Nejvíc jich pochází ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. "Z 90 procent jsou to pouze muži, v málo případech jsou tam ženy s dětmi. To se ale opravdu děje málo," doplnil Češka. Migranti nejčastěji využívají právě mezinárodní vlaky a autobusy. Přibývá ale případů, kdy je do Německa vozí převaděči v osobních autech. Převaděči jsou také cizinci. "Za poslední týden máme dva takové případy. V prvním byl případě šlo o občana Maďarska, původem ale z Egypta. Druhým byl občan Švédska původem z Iráku," doplnil Češka. Oba převaděče soud ve zkráceném řízení vyhostil na tři roky ze schengenského prostoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…