Policie v akci: zasahuje ve státním podniku, možná kvůli lithiu

18.12.2018 16:44

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují ve státním podniku Diamo. Informuje o tom server Euro.cz. Zprávu převzala ČTK. Zásah policie se může týkat i těžby lithia v Česku. Před podzimními volbami roku 2018 byla těžba lithia na našem území hojně propírána.

Policie v akci: zasahuje ve státním podniku, možná kvůli lithiu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Připomínka demolice bývalých důlních objektů na Cínovci.

Strážci zákona zasahují ve státním podniku Diamo. Možná i kvůli již mnohokrát probírané těžbě lithia v Česku. „Mohu pouze sdělit, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně více informací poskytovat nebudeme,“ řekl ČTK mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. K tomu, zda se zásah policie týká těžby lithia, se odmítla vyjádřit i mluvčí podniku Diamo Kristýna Hanušová.

K zákroku policie se odmítl jakkoli vyjádřit i ředitel podniku Tomáš Rychtařík. „Určitě nemůžu, protože jsem podepsal mlčenlivost, takže se tím budu striktně řídit,“ řekl ČTK.

Se strážci zákona spolupracuje i Ministerstvo průmyslu a obchodu, pod které státní podnik spadá. O to, aby se těžbou lithia v Česku začal zabývat v první řadě státní podnik Diamo, dlouhodobě usiloval především současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Ten stále tvrdí, že zdaleka není rozhodnuto o tom, kdo by mohl lithium v České republice dobývat ze země. Zájem o to projevuje i European Metals Holdings (EMH).

V předloňském roce státní podnik Diamo dosáhl čistého obratu 3,34 miliardy korun a skončil ve ztrátě takřka 168 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rány pěstí, krev. Poslance Feriho na Moravě napadli

18:50 Rány pěstí, krev. Poslance Feriho na Moravě napadli

Poslanec TOP 09 Dominik Feri se na svém twitterovém profilu svěřil se svým výletem na Moravu, který …