Policie vyslechne expremiéra Nečase v kauze jeho manželky

14.11.2013 6:01 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Kriminalisté dnes vyslechnou bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) v kauze exšéfky vládního kabinetu Jany Nagyové, jeho nynější manželky. Výslech se má týkat údajného zneužití Vojenského zpravodajství k loňskému sledování Nečasovy exmanželky Radky, které údajně nařídila Nagyová.

Policie vyslechne expremiéra Nečase v kauze jeho manželky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Nečas předal do rukou prezidenta demisi. Zeman pověřil Nečase i vládu výkonem funkce do jmenování volády nové.

Nečas bude vypovídat jako svědek, protože by údajně mohl přispět k objasnění zadání sledování. Je ale možné, že ho policie obviní v souvislosti s druhou větví případu Nagyové, kterou je údajné uplacení tří někdejších poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy. Nečas jim podle žalobců slíbil lukrativní posty ve státních firmách za to, že se vzdají mandátu a nebudou dělat problémy při schvalování zákonů ve sněmovně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Veřejný zájem

K tomu, co píšete zde - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svarovska-Zeleni-Nahoda-nebo-zakon-na-miru-791498, kdo rozhoduje, jaká stavba je ve veřejném zájmu? Na základě čeho? Jinak brát lidem právo se odvolat obecně se mi vůbec nelíbí a děkuji za upozornění.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Asi chtějí čtvrtou říši.“ Ševčík zostra ke sjezdu sudeťáků

8:50 „Asi chtějí čtvrtou říši.“ Ševčík zostra ke sjezdu sudeťáků

Pozvání sudetských Němců do Brna a záštita prezidenta Petra Pavla nad jejich sjezdem vyvolaly ostrou…