Policie začala vyšetřovat kauzu Veolia

01.12.2012 13:19

Policie se začala zabývat škodou, která Praze vznikla údajně podvodnou privatizací pražské vodovodní infrastruktury. Podle serveru Prvnízprávy.cz se tak stalo díky pražskému politickému aktivistovi a předsedovi politického hnutí Pražané za svá práva Karlu Berkovi.

Policie začala vyšetřovat kauzu Veolia
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spotřeba vody - ilustrační foto

Berka podal třetí trestní oznámení letos v říjnu, před krajskými a senátním volbami. Redakce serveru Prvnízprávy.cz má k dispozici dopis od policie, ze kterého vyplývá, že se Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality případem tentokrát začal zabývat. A aby se vše nemohlo tak jednoduše zamést pod koberec, případ dostala na starosti expozitura v Ústí nad Labem.

Škoda 8 miliard

"Sděluji vám, že ve věci vašeho podnětu (...) pro podezření ze spáchání trestného činu (...) v souvislosti s prodejem akcií Pražských vodovodů a kanalizací a.s. (...) byla shledána věcná příslušnost Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování a šetření ve věci je vedeno (...) na expozituře útvaru v Ústí nad Labem," stojí v dopise z 8. listopadu.

Berka také řekl, že byl policistou, který na jeho podnět odpovídal, už také kontaktován a již se s ním i osobně sešel. Trestní oznámení v souvislosti s privatizaci pražské vodovodní infrastruktury podával Berka proto, že podle něj prokazatelně došlo ke škodě, kterou je možné vyčíslit osmi miliardami korun.

Uvedená škoda podle Berky vznikla tím, že v rozporu s privatizačním projektem, který byl vládou schválen na období let 1998 – 2013, podepsalo hl.m. Praha se zahraničním partnerem i další smlouvu a to na období 2013 – 2028. Prý zadarmo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…