Policisté kvůli migraci dál zůstanou na hranicích s Rakouskem

14.01.2016 19:24 | Zprávy
autor: čtk, mp

Policisté budou nadále hlídat mezinárodní přechody na hranicích s Rakouskem. ČTK to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Policisté dělají kvůli migrační krizi zvýšené kontroly sedm měsíců, za tu dobu zadrželi přes 3300 lidí. Policisté se nyní zaměřují hlavně na šest hraničních přechodů s Rakouskem, u zbývajících osmi dělají i dále namátkové kontroly.

Policisté kvůli migraci dál zůstanou na hranicích s Rakouskem
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Česko je podle Chovance nadále na hranicích s Rakouskem obezřetné, protože do Evropy stále proudí několik set uprchlíků denně. V sousední zemi také zaznamenali až 100.000 žádostí o azyl a hrozí, že by přes Česko mohli putovat uprchlíci nelegálně. "Opravdu hrozí, že by z této strany mohli uprchlíci procházet," řekl Chovanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hurá na zelenou demonstraci! Docent Valenčík o Green Dealu

20:45 Hurá na zelenou demonstraci! Docent Valenčík o Green Dealu

KLIMA: VZPOURA PROTI PANICE Po páteční stávce sobotní zamyšlení. První z textů polemické série, kter…