Policisté v ohni. No-go zóny. Francouzští strážci pořádku toho mají dost. Vyšli do ulic

19.10.2016 22:52

Francouzští policisté toho mají plné zuby. Vyšli do ulic Paříže, protože se bojí o svou bezpečnost. Vyděsil je případ čtyř kolegů, kteří málem uhořeli v policejním voze po útoku gangu. Francouzští pravicoví politici v čele s exprezidentem Nicolasem Sarkozym obviňují současného prezidenta Francoise Hollanda, že za jeho vlády významně narostl počet tzv. no-go zón, kde vládnou gangy migrantů a kam se policisté bojí vstoupit.

Policisté v ohni. No-go zóny. Francouzští strážci pořádku  toho mají dost. Vyšli do ulic
Foto: Vít Hassan
Popisek: Noční zásah těžkooděnců v uprchlickém táboře v Calais

Francouzští policisté vyšli do ulic. V posledních dvou letech tráví v práci mnoho hodin. Jsou také ohrožení na životě mnohem víc než dřív, protože musí čelit potenciálním teroristickým hrozbám. A zdá se, že už toho mají dost. Na začátku týdne se do pařížských ulic vydalo na 500 policistů a uspořádali protestní pochod.

Zatímco levicoví vládní politici strážce zákona ujišťují, že jsou si vědomi, v jak velkém nebezpečí se v posledních dvou letech policisté nacházejí a že jsou připraveni udělat vše pro jejich ochranu – pravicoví politici vyčítají levicovému prezidentovi Francoisi Hollandovi, že za jeho vlády narostl počet tzv. no-go zón, kam se policisté bojí byť jen vstoupit, protože tam neuvěřitelným způsobem řádí gangy, i gangy migrantů. Informuje o tom agentura Reuters.  

Ministr vnitra Bernard Cazeneuve oponuje jednomu z vážných uchazečů na prezidentský úřad po volbách v příštím roce Nicolasi Sarkozymu, že současný prezident Hollande spustil program pro přijímání nových policistů. Řady strážců zákona posílilo na 6300 nových příslušníků.

Současnou vlnu protestů vyvolal otřesný případ z 8. října tohoto roku, kdy na jedné z křižovatek metropolitní oblasti Paříže házel gang hořící lahve naplněné benzínem na policejní vůz a počínal si tak, aby policisté nemohli z hořícího vozu vystoupit. Výsledkem této děsivé akce bylo, že dva z policistů byli vážně zraněni a jeden utrpěl popáleniny takového rozsahu, že je ohrožen na životě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…