Politici a ČT. Zásadní zjištění. Hana Lipovská prozradila, co objevila po svém vstupu do Rady ČT

05.08.2021 16:20

Hana Lipovská usedla před kamery a rozpoutala kanonádu. Zdůraznila, že ani kdyby byla zvolena jako poslankyně, nebude rezignovat na post v Radě ČT, ale to nic nemění na tom, že se jí stávající Rada ČT jeví jako bezzubá. Důrazně se zastala nezařazeného poslance Lubomíra Volného, u něhož si podle svých vlastních slov váží, že se jako chlap nebojí říkat věci na rovinu a nekňučí někde v koutě. Jejím velkým tématem je prý boj za svobodu a doufá, že zpěvačka Ilona Csáková, která kandiduje do Sněmovny s ní, to má podobně. Poté udeřila na TOP 09.

Politici a ČT. Zásadní zjištění. Hana Lipovská prozradila, co objevila po svém vstupu do Rady ČT
Foto: Radim Panenka
Popisek: Hana Lipovská na své tiskové konferenci

Hana Lipovská v Rozstřelu na serveru iDNES.cz zdůraznila, že nehodlá odejít z Rady ČT. Ani když do Sněmovny kandiduje jako kandidátka Volného bloku poslance Lubomíra Volného.

„Myslím, že to byl příklad paní Dany Makrlíkové, která kandidovala za ODS, nebyla zvolena a zůstala v Radě,“ připomněla Lipovská.

Ani kdyby se stala poslankyní, nechystá se rezignovat. „Nerezignovala bych, protože ze zákona automaticky zaniká mandát zvolením. Je pravděpodobné, že bych pokračovala. Na druhé straně, všechno podstatné, co se v Radě ČT dalo provést, jsem provedla tím, že jsem podala to trestní oznámení,“ uvedla Lipovská. Její trestní oznámení se týká generálního ředitele ČT. „Jinými slovy, myslím si, že dnes už není nezbytně nutné, abych vykonávala mandát člena Rady České televize,“ uvedla Lipovská.

„Tato Rada, která je bezzubá, tak této Radě věnovat dva měsíce energii, je podle mě plýtvání penězi koncesionářů. Já bych chtěla vysvětlovat své kroky. A kdybych se po dvou měsících do Rady ČT vrátila, tak bych aspoň měla čisté svědomí, že jsem udělala, co jsem mohla,“ pravila Lipovská.

Trestní oznámení zahrnuje mimo jiní podezření ze spáchání trestného činu podvodu a netýká se jen Petra Dvořáka. „Vím, že orgány činné v trestní řízení neodložily trestní řízení, ale předložily ho příslušnému orgánu,“ prohlásila Lipovská.

Pár slov uvedla k policejní ochraně, které se jí dostalo. Při rozhovoru s jedním z policistů, kterého nechtěla jmenovat, slyšela slova o lži. Ve spojitosti s tím podle Lipovské policista vyslovil otázku „‚Ale vždyť oni lžou? To můžou?“. A Lipovská mu tehdy odpověděla „Ano, můžou“.

Celý rozhovor s Hanou Lipovskou naleznete zde

Poté vysvětlila, jak se cítila před svým vstupem do Rady ČT a co zjistila, když se do Rady ČT dostala.

„Já jsem před tím působila v akademické sféře a byla jsem salónní disident,“ popsala své působení před členstvím v Radě ČT Lipovská.

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13865 lidí
„Zjistila jsem, že zákonodárci se bojí, protože poštvat si proti sobě ČT je před volbami nevýhodné, když se potřebujete dostat do předvolebních debat ČT,“ pokračovala možná budoucí poslankyně.

ČT by se podle ní měla naučit omlouvat se. V tuto chvíli se jí totiž zdá, že se omlouvat odmítá, ačkoli by se za své chyby omlouvat měla.

Ve vysílání se poté zastala nezařazeného poslance Lubomíra Volného, po jehož boku kandiduje.

„Pokud vím, tak pan Volný onen pověstný flákanec nikomu nedal fyzicky. To, co v naší společnosti chybí, je možná chlap, který se nebojí postavit a mluvit nahlas za voliče. ... Je mi milejší řešit věci jasně a z očí do očí, než kňučením a fňukáním,“ pravila.

Pár slov věnovala i očkování. Osobně je nakloněna tomu, že očkování musí být dobrovolné a pokud dobrovolné je, je podle Lipovské na každém, zda se nechá očkovat. Ona se prozatím očkovat nenechala, protože jí to její lékař prozatím nedoporučil. Pokud jí to lékař doporučí, nebude prý mít problém s tím, nechat se očkovat.

V obecné rovině ale očkování proti koronaviru bere jako velký byznys.

„Bez pochyby je vakcinace velký byznys a je-li něco velký byznys, tak je to téma s velkým politickým přesahem,“ konstatovala Lipovská s tím, že společnosti, které vakcíny vyrábějí, jsou jasnými vítězi celé koronakrize.

Na Volném bloku poslance Lubomíra Volného si prý cení svobody, které se všichni kandidáti tohoto bloku těší.

„Kde není zkrátka rudá knížka, která by připouštěla jediný správný názor, svůj názor si tady musí každý obhájit, ale všechny tyto osobnosti musí spojovat jedna linka a to je úcta ke svobodě. ... Zásadní je svoboda, odpovědnost, rozum a poctivost uznat chybu,“ uvedla Lipovská.

Spolu s ní kandiduje v rámci Volného bloku zpěvačka Ilona Csáková a Lipovská doufá, že si Csáková cení stejných věcí, když kandiduje za tentýž blok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný a pravda o odstřelu Lipovské: Vyvedli mě. Musel jsem to udělat. Ať to každý ví! Petr Dvořák...

10:10 Volný a pravda o odstřelu Lipovské: Vyvedli mě. Musel jsem to udělat. Ať to každý ví! Petr Dvořák...

„Mediální mafie se zbavila jediného člověka, který stál mezi nimi, penězi České republiky a mediální…