Politici nesouhlasí s návrhem Tomia Okamury zestátnit ČRo a ČT

24.10.2017 13:44 | Zprávy
autor: mp

Představitelé předních politických stran v Česku nesouhlasí s pondělními výroky předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury o zestátnění veřejnoprávních médií. Podle politiků by to vedlo ke konci demokracie v Česku. Šéf SPD v pondělí v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu řekl, že hnutí chce zrušit koncesionářské poplatky, zestátnit Českou televizi a Český rozhlas, aby byl jasný dohled Nejvyššího kontrolního úřadu nad hospodařením veřejnoprávních médií, připomněla ČTK.

Politici nesouhlasí s návrhem Tomia Okamury zestátnit ČRo a ČT
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Tomio Okamura jako host Partie na TV Prima

„Návrhy na zestátnění ČRo a ČTV z dílny T. Okamury je útok na demokracii. To nedovolíme!“ uvedl na Twitteru místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska by to byl jeden z kroků, který by vedl k likvidaci plnohodnotné demokracie. „Budeme tomu bránit ze všech sil,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Adam Vojtěch si k sobě bere černokněžníky covidu

11:21 Adam Vojtěch si k sobě bere černokněžníky covidu

Poradní tým, který si měl sestavit Adam Vojtěch a jehož sestava se nyní objevila na webu SinMed.cz, …