Politické hnutí Východočeši brání ředitelku zoo: Její odvolání by nás poškodilo

30.09.2012 17:08

Politické hnutí Východočeši se ohradilo proti případnému odvolání ředitelky zoo ve Dvoře Králové Dany Holečkové. Ta je na kandidátce Východočechů do říjnových krajských voleb. Pokud valná hromada, jejímž členem je hejtman a také radní Královéhradeckého kraje, ředitelku odvolá, hodlá se hnutí bránit soudně, kvůli poškození Východočechů necelé dva týdny před volbami. Informoval o tom předseda hnutí Milan Maček. O odvolání ředitelky by se mohlo rozhodnout v pondělí.

Politické hnutí Východočeši brání ředitelku zoo: Její odvolání by nás poškodilo
Foto: red
Popisek: ZOO Dvůr Králové
reklama

"Jednoznačně se nám nelíbí ta situace, která je kolem zoologické zahrady, a to zvlášť proto, že my jako Východočeši máme na naší kandidátce paní doktorku Holečkovou a jednoznačně to vnímáme jako krok, který nás má poškodit jako naše hnutí," uvedl Maček. 

Východočeši v sobotu odeslali otevřený dopis hejtmanovi a radním kraje. "Vyzýváme vás, pane hejtmane a radní Královéhradeckého kraje ve funkci Valné hromady ZOO Dvůr Králové a.s., abyste se zdrželi kroků činěných bezprostředně před volbami s cílem významně poškodit naši kandidátku i celé naše hnutí Východočeši," píše se v dopise.

Zoo čelí kritice

Zoo ve Dvoře Králové byla nedávno vyloučena ze Světové asociace zoologických zahrad (WAZA), které se nelíbilo porušení etického chování při převozech zvířat. Podle některých odborníků by to mohlo způsobit potíže při dalším chovu zvířat. Holečková tvrdila, že vyloučením nebude dotčen další rozvoj zoo ani chov ohrožených zvířat. Již v roce 2010 zoo ukončila členství v Asociaci evropských zahrad a akvárií (EAZA).

Kritici také upozorňovali na letošní výstavbu nového pavilonu goril za 23 milionů korun, ve kterém nyní žije jen neplodný gorilí samec a získání další gorily prý bude velmi obtížné. Kontroverze vzbudil v roce 2009 i přesun vzácných nosorožců do Afriky a loni otevření takzvaného autosafari.

Holečkovou dlouhodobě kritizovalo občanské sdružení Safari Archa 2007, které ji vyzvalo k odstoupení z funkce a sbíralo podpisy pod petici za její odvolání. Holečková označila aktivity sdružení za mstu bývalých zaměstnanců. Čtyřiapadesátiletá Holečková, která v dvorské zoo pracovala od roku 1984, byla do funkce ředitelky jmenovaná 1. srpna 1996.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…