Politik ODS odsoudil Václava Moravce za to, co včera předvedl s Rusnokem

01.07.2013 9:01

Ekonom a středočeský ódéesák Jan Skopeček se na svém Facebooku opřel do známého televizního moderátora Václava Moravce, zejména do jeho posledního výkonu, kdy se ostře pustil do nového premiéra Jiřího Rusnoka. Myslí si, že jestli Rusnok přežije ještě několik podobných „debat“ u Moravce, mohl by se stát miláčkem normální části národa.

Politik ODS odsoudil Václava Moravce za to, co včera předvedl s Rusnokem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec před začátkem vysílání
reklama

Jan Skopeček je pravicový ekonom, který do odchodu z Pražského hradu radil prezidentu Václavu Klausovi a nyní působí jako výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku. Mimo to se angažuje i v politice jako člen středočeského krajského zastupitelstva za ODS. Nyní se na svém Facebooku vyznal ze šokujícího zážitku ze sledování nedělních televizních Otázek Václava Moravce. Skopeček odhaduje, že z premiéra Jiřího Rusnoka se může velmi rychle stát miláček národa. Postačí mu k tomu jediné - absolvovat ještě pár televizních rozhovorů s Václavem Moravcem. To, co se odehrálo tuto neděli, totiž bylo zcela mimořádné.

„Tak drzý, nefér, manipulativní, bez respektu k autoritě premiéra vedený rozhovor v úvodu jeho pořadu se mi zdá neuvěřitelný,“ píše Skopeček na svůj Facebook. Znovu a znovu si prý nadává, že si tímto pořadem kazí neděli, ale stejně si ho nakonec pustí.

To, co viděl tuto neděli, ale prý byla debata absolutně naruby. „Místo moderátora, který řídí debatu konkurujících si politických názorů a jehož názor mě ale vůbec nezajímá, se najednou divám na V. Moravce, který byl zřejmě do tohoto pořadu pozván, aby veřejnost přesvědčil a obhájil svůj - pro mě prapodivný - politický názor a pohled na svět,“ žasne ódéesák.

Jiří Rusnok je pro něj sice na „druhé straně barikády“, ale považuje jej za inteligentního, kultivovaného a racionálního člověka. A někdo takový je moderátorem Moravcem peskován jako žáček na základní škole. Toto se však podle něj v různé míře děje každou neděli. „Jak dlouho si to ještě nechá řada mnohem sečtělejších, inteligentnějších, kultivovanějších a respektu hodnějších hostů, než je moderátor sám, líbit,“ ptá se Skopeček závěrem.    

Co přesně napsal Jan Skopeček na FCB:

Ještě pár rozhovorů V. Moravce s J. Rusnokem a z nového premiéra se zákonitě musí stát "miláček" národa. Bohužel.... Tak drzý, nefér, manipulativní, bez respektu k autoritě premiéra vedený rozhovor v úvodu jeho pořadu se mi zdá neuvěřitelný... Znovu a znovu si v neděli nadávám, že mi to nedá a Moravce si nakonec pustím. Místo moderátora, který řídí debatu konkurujících si politických názorů a jehož názor mě ale vůbec nezajímá, se najednou divám na V. Moravce, který byl zřejmě do tohoto pořadu pozván, aby veřejnost přesvědčil a obhájil svůj - pro mě prapodivný - politický názor a pohled na svět... Úplné otočení role... J. Rusnok, který je pro mě politicky na "druhé straně barikády", ale kterého považuji za poměrně inteligentního, kultivovaného a racionálního člověka, je tam Moravcem peskován jak žáček v základní škole. A není to jen tuto neděli. Jak dlouho si to ještě nechá řada mnohem sečtělejších, inteligentnějších, kultivovanějších a respektu hodnějších hostů, než je moderátor sám, líbit?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…