Politika ve škole? Šok od senátora: Odtud se vzala Greta. Ptejte se svých dětí

26.11.2019 7:06

Senátor za ODS Tomáš Jirsa se ve svém komentáři pro deník Právo vyjádřil ke studentům, kteří následují šestnáctiletou aktivistku Gretu Thunbergovou a stávkují v pátek „pro budoucnost“. Podle něj nemáme být překvapeni, protože od počátku tisíciletí mají na základní školy přístup představitelé „zelené“ politiky.

Politika ve škole? Šok od senátora: Odtud se vzala Greta. Ptejte se svých dětí
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa
reklama
Jirsa ve svém komentáři uvádí, že na přednášky environmentální výchovy se do škol dostávají nejen přímo reprezentanti Strany zelených, ale i různí zástupci neziskových organizací. 

Anketa

Byl Václav Klaus st. dobrý prezident?

35%
65%
hlasovalo: 11735 lidí
 
„Média v minulosti mnohokrát skandalizovala politiky ostatních stran, kteří vystupovali na té či oné střední či vysoké škole, a jakýsi rektor se pyšnil tím, že prezidentovi, tedy politikovi, zakázal vstup na vysokou školu. ‚Politika do škol nepatří‘ se stalo všeobecně uznávanou zásadou. Ale environmentální výchova přeci není politika, a tak tu máme ‚Pátky pro budoucnost‘," poznamenal Jirsa. 
 
„Zelený pochod školami“ – tak by se dala podle Jirsy parafrázovat strategie, která byla před více než šedesáti lety uplatněna tzv. frankfurtskou školou a jejími levicovými představiteli ve Spojených státech jako dnes již triumfální „pochod institucemi“.

„Tak jak se povedl filozofovi Herbertu Marcusovi jeho ‚pochod institucemi‘, tak se povedl zeleným ‚pochod školami‘. Není to problém pouze České republiky, ale celé Evropské unie. A protože ve starých zemích EU začali s environmentální výchovou mnohem dřív, mnoho dnešních západoevropských politiků šestnáctiletou Gretu opravdu obdivuje. Což je v našich končinách něco zcela výjimečného, resp. omezujícího se pouze na představitele strany ‚zelených‘,“ uzavřel Jirsa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…