Politolog Souleimanov k Sýrii: Putin nebude chtít ztratit tvář, takže...

06.10.2015 22:55

Europoslankyně Dita Charanzová (ANO) a politolog FSV UK Emil Aslan Souleimanov v úterních Událostech, komentářích České televize hodnotili ruské angažmá v Sýrii. Souleimanov vyjádřil názor, že Rusku v této zemi hrozí druhý Afghánistán, a to i proto, že si ruský prezident Vladimir Putin nebude moci dovolit ztratit tvář.

Politolog Souleimanov k Sýrii: Putin nebude chtít ztratit tvář, takže...
Foto: Archiv TN
Popisek: Obrázky ze Sýrie před 20 lety
reklama

„Jakmile jednou Rusko do konfliktu v Sýrii vstoupilo, nemůže se jen tak stáhnout. Naopak bude muset stupňovat svou přítomnost v Sýrii... Já si myslím, že v horizontu několika let hrozí Rusku v Sýrii druhý Afghánistán,“ míní politolog Souleimanov. Vojenská přítomnost Ruska v regionu se bude v Rusku posilovat i v okamžiku, kdy půjde o pověst ruského prezidenta Vladimira Putina, který nebude chtít ztratit tvář.

Charanzová doplnila, že ruská akce v Sýrii jen navazuje na to, co se děje v posledních měsících a letech. Podobně riskantním krokem bylo např. obsazení Krymu. EU podle europoslankyně vyzývala Rusko, aby se v Sýrii více zapojilo, ale v koordinaci s USA i EU, což se bohužel nestalo. V tomto politickém tlaku prý EU neustane. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…