Politolog Souleimanov k Sýrii: Putin nebude chtít ztratit tvář, takže...

06.10.2015 22:55

Europoslankyně Dita Charanzová (ANO) a politolog FSV UK Emil Aslan Souleimanov v úterních Událostech, komentářích České televize hodnotili ruské angažmá v Sýrii. Souleimanov vyjádřil názor, že Rusku v této zemi hrozí druhý Afghánistán, a to i proto, že si ruský prezident Vladimir Putin nebude moci dovolit ztratit tvář.

Politolog Souleimanov k Sýrii: Putin nebude chtít ztratit tvář, takže...
Foto: Archiv TN
Popisek: Obrázky ze Sýrie před 20 lety

„Jakmile jednou Rusko do konfliktu v Sýrii vstoupilo, nemůže se jen tak stáhnout. Naopak bude muset stupňovat svou přítomnost v Sýrii... Já si myslím, že v horizontu několika let hrozí Rusku v Sýrii druhý Afghánistán,“ míní politolog Souleimanov. Vojenská přítomnost Ruska v regionu se bude v Rusku posilovat i v okamžiku, kdy půjde o pověst ruského prezidenta Vladimira Putina, který nebude chtít ztratit tvář.

Charanzová doplnila, že ruská akce v Sýrii jen navazuje na to, co se děje v posledních měsících a letech. Podobně riskantním krokem bylo např. obsazení Krymu. EU podle europoslankyně vyzývala Rusko, aby se v Sýrii více zapojilo, ale v koordinaci s USA i EU, což se bohužel nestalo. V tomto politickém tlaku prý EU neustane. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus. Kdo se „ušpinil“ o Babiše, ten už nesmí to a to? A co takový Šarapatka? Petr Žantovský si všímá novinářského kádrováctví

8:44 Hnus. Kdo se „ušpinil“ o Babiše, ten už nesmí to a to? A co takový Šarapatka? Petr Žantovský si všímá novinářského kádrováctví

TÝDEN V MÉDIÍCH Novinář kádruje a tepe jiného novináře, že si z médií na jedno volební období odskoč…