Balík naznačuje, že podobně nevýznamná je také skutečnost, že poprvé má ČSSD po včerejšku dvě místopředsedkyně. "Ví ale širší veřejnost, voliči nebo alespoň členové ČSSD, kdo všechno byl dodnes místopředsedou? Komu třeba mimo Ústecký kraj dnes něco řekne jméno Jany Vaňhové?“ pokládá si Balík řečnickou otázku.
Strana se po menších krocích snaží změnit vnitrostranické mechanismy
Sociální demokracie podle něj odložila někdejší "velkohubou rétoriku velké a skokové modernizace“. Místo toho se po menších krocích snaží změnit některé nefunkční vnitrostranické mechanismy. "Pokud třeba skutečně otevře primárky všem členům, bude to výzva i pro další demokratické strany, již nebudou moci dlouho vzdorovat a jež může proměnit podobu volených zastupitelů všech úrovní,“ upozorňuje Balík.
Závažné změny prý probíhají v oblasti programu ČSSD, kterému dominují představitelé tzv. Nové levice. Jejich argumentace je ukotvena v současném sociálně-liberálním vnímání hodnot typu rovnosti, spravedlnosti a úlohy státu. "Jde o nejrůznější zákazy (kouření v hospodách), zvýrazňování úlohy menšin pod záminkou jejich údajné diskriminace (sexuálních, etnických, náboženských), posilování role státu pod pláštíkem veřejného dobra (například ingerence státu do práv rodičů v otázkách výchovy dětí),“ píše politolog.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam