Polský vízový skandál. Tisíce migrantů vpustili do EU

30.12.2025 12:01 | Monitoring
autor: Miloš Polák

V Polsku řeší rozsáhlý skandál s migranty. Jeho důsledky pociťují až v Německu.

Polský vízový skandál. Tisíce migrantů vpustili do EU
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Polské úřady oznámily, že mezi lety 2019 až 2022 se do Polska nelegálně dostaly tisíce migrantů, kteří následně pokračovali dál do Německa. Německý nejčtenější deník Bild píše, že Polsko v inkriminovaných letech zaplavily tisíce falešných žádostí o práci. Na jejich základě pak byly migrantům vydány tisíce víz. Víz, která nikdy neměla být vydána.

„Jedenácti členům skupiny, kteří údajně organizovali nelegální překračování hranic mezi lety 2019 a 2022, hrozí až osm let vězení,“ napsaly úřady na facebooku. „Vyšetřování vede pohraniční stráž jménem státního zastupitelství v Bydhošti,“ upozornil server nejčtenějšího německého listu.

Podle dostupných informací síť registrovala nové společnosti prostřednictvím internetového portálu a poté žádaly úřady o povolení k zaměstnávání zahraničních pracovníků. Vymýšlely si adresy hotelů, farem a restaurací, které měly údajně zájem o zaměstnávání zahraničních pracovníků. Navíc dokonce poskytovaly vymyšlené informace o konkrétních pracovních místech a hodinových mzdách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Byznys, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAch jo (bls1) , 30.12.2025 17:34:09
Je přece přirozené, že se v kapitalismu kšeftuje se vším, na co existuje kupec.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…