Popelka prezidentem? Chtěl by náhradu škod od EU a milost pro Kajínka

26.08.2012 19:35

Slávek Popelka je dalším z možných kandidátů na prezidenta. Jako svého zástupce ho do boje o podpisy vyšle Holešovská výzva. Popelka svůj volební program zatím připravený nemá, například v Evropské unii má ale jasno.

Popelka prezidentem? Chtěl by náhradu škod od EU a milost pro Kajínka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slávek Popelka
reklama

„Evropská unie je dnes už spíše přítěží, hlavně pro malé země, jako je ČR. Jsem pro vystoupení z Unie a pro vyslovení požadavku náhrady škody za likvidaci značné části naší ekonomiky,“ odpověděl bývalý disident Slávek Popelka na dotaz blogera Miroslava Návrata.

Podobně Popelka odmítá i Evropský stabilizační mechanismus. „ESM považuji za nepřijatelný, rozhodně bych proti  jeho přijetí vystupoval. Dluhy ať platí ten, kdo je udělal,“ míní nekompromisně.

Rozhovor se pozastavil i nad některými z funkcí prezidenta. Koho by Popelka jmenoval do čela České národní banky? Nezáleží na tom, peníze prý postupně ztratí hodnotu. Koho do čela Ústavního soudu? Důvěryhodné lidi.

Co se týče milostí, udělil by ji i Jiřímu Kajínkovi. „Byl bych pro udělení milosti například těm, kteří se dopustili svého prvního trestného činu pod tlakem existenční nouze. Uvažoval bych např. také o udělení milosti panu Kajínkovi, mnohé okolnosti naznačují, že není vrahem,“ tvrdí Popelka.

„Prezident má především hájit zájmy své země a jejích obyvatel, pokud se je někdo /např. politické strany/ snaží poškodit, musí veškerá korektnost  jít stranou,“ uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …