Poprask na vsi: Mají přijet uprchlíci, tak se křičelo. Jiří Zlatuška si z vesničanů utahuje

16. 2. 2016 10:22

Velmi bouřlivé jednání mají za sebou zastupitelé ze Smilovic na Frýdecko-Místecku. Na včerejším mimořádném jednání obecního zastupitelstva se totiž diskutovalo o tom, že do této obce s asi sedmi stovkami obyvatel přijede 33 křesťanských uprchlíků z Iráku. Informovala o tom ostravská mutace serveru iDnes.cz.

Poprask na vsi: Mají přijet uprchlíci, tak se křičelo. Jiří Zlatuška si z vesničanů utahuje
Foto: Rudolf Komár
Popisek: Protidemonstrace za přijímání uprchlíků a proti fašismu

„My je tu nechceme, my je tu nechceme“, tak skandovala převážná část z asi sedmi desítek lidí v kulturním sále obecního úřadu a dávala tak najevo svůj nesouhlas s příjezdem migrantů. „Zase je to o nás bez nás. Ať si je vezmou do Prahy, do hlav migrantům nevidíte, nevíte, co udělají,“ zněly nejčastější výtky.

Celý text včetně videonahrávky je ZDE

Kvóty starosta neschvaluje. Křesťanské uprchlíky ale vnímá jinak

Sám starosta Smilovic Miroslav Nogol se o příjezdu uprchlíků dozvěděl až minulý týden. S nelegálními migranty nesouhlasí, neschvaluje ani kvóty na přerozdělení uprchlíků. Rodiny křesťanských uprchlíků však vnímá zcela jinak.

„Hned poté, co jsem byl o jejich příjezdu informován, jsem svolal zastupitelstvo. Rozhodnutí vlády nezměníme, tak se snažme těm lidem pomoci. Nejde nám o nějakou senzaci, chci jen dobro,“ prohlásil starosta.

Udělám vše pro to, aby se tu uprchlíkům nelíbilo

Vybrané běžence umístí do smilovského střediska Slezská diakonie. V celé České republice jde podle zmíněného serveru o 153 lidí. Do Smilovic jich přijede 33, prvních čtrnáct už v pátek. Mají zde zůstat šest až osm týdnů. Svůj čas zde mají věnovat hlavně výuce češtiny. Petr Wiselka z diakonie zdůraznil, že žadatelé o azyl prošli bezpečnostní prověrkou a muži jsou v této skupině v menšině.

Ani tyto informace ale některé místní občany nepřesvědčily: „To vám povídám, udělám vše pro to, aby se těm uprchlíkům tady nelíbilo a vrátili se domů,“ slibovala například starostovi a Wiselkovi z diakonie jedna z místních žen.

Odpor místních proti přijímání křesťanských uprchlíků zřejmě rozladil poslance za hnutí ANO Jiřího Zlatušku. Na svém facebookovém profilu proto ironicky napsal, že ve Smilovicích je zřejmě poslední bašta pravého pohanství, které tu kdysi všude bývalo doma. „Ještěže už není zvykem házet křesťany lvům. Ti dobří lidé na zasedání by se snad byli ochotní stát krmiči?!“ dodal Zlatuška na sociální síti.

Celý text příspěvku profesora Jiřího Zlatušky na jeho facebookovém profilu:

Ve Smilovicích zjevně nemají rádi křesťany. Zřejmě je tam poslední bašta pravého pohanství, které tu všude kdysi bývalo doma.

Ještěže už není zvykem házet křesťany lvům. Ti dobří lidé na zasedání by se snad byli ochotni stát krmiči?!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…