Poprvé na veřejnosti: Estébácký spis otce Pavla Teličky

30.05.2014 15:25

Server Pravda o politice zveřejnil okopírovaný spis otce Pavla Teličky, který si o něm vedla StB. František Telička prý ve Státní bezpečnosti působil už od padesátých let. V začátcích působil jako zástupce a prokurátor v Uherském Hradišti. Tamější prokuratura je známá tvrdými výslechy, mučením vězňů nebo uložením až 73 trestů smrti, z nichž bylo vykonáno 36. Otec Teličky musel jako prokurátor o všem vědět.

Poprvé na veřejnosti: Estébácký spis otce Pavla Teličky
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Pavel Telička
reklama

Ve druhé polovině padesátých let se František Telička dostal na prokuraturu do Prahy. Jeho kariéra se slibně rozvíjela. V 60. letech odletěl i s rodinou do Buenos Aires, kde působil jako velvyslanecký rada a během části svého pobytu dokonce zastupoval velvyslance.

Náhled spisu k dispozici ZDE.

František Telička byl podle spisu ambiciózní člověk

Telička zde ale začal mít problémy s režimem. Nejdříve musel do Československa poslat svou dceru Helenu, která se v Buenos Aires údajně vymykala kontrole. Ve spise je pak o Teličkovi napsáno: „Jde o velmi ambiciózního člověka se schopností se velmi rychle seznamovat s velkým počtem styků. Je si této vlastnosti vědom… Je velmi až nezdravě sebevědomý… Je také známo, že při velkém počtu styků (i nevýznamných) si tyto účtoval, čímž vznikly velké náklady, neodpovídají výsledkům práce. Ukazuje to i na některé jeho charakterové vlastnosti.“

Server Pravda o politice zveřejnil jen části ze spisu Františka Teličky. Některé pasáže jsou prý popisné a nemají valnou hodnotu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…