„Angela tady vládla šestnáct let a byla to hrůza. Současné vlády se Zelenými se stále mnozí z nás dost děsí. Je to jako ze špatného snu. Zavírají se jaderné elektrárny, přitom z Francie a Česka nakupujeme energii z jaderných elektráren. Prostě turecké hospodářství. Řečeno doslova,“ mudruje hospodský Miloš Nehera v Brünner Eck alias Brněnském koutku. V současnosti jde o jedinou českomoravskou hospůdku v Mnichově.
Politické řeči se vedou
Od hlavního nádraží si trochu zajdeme. Kdo by nechtěl vidět budovu, kde byla o nás bez nás dojednána mnichvoská dohoda, kvůli níž přišlo Československo o pohraničí. Dnes tam sídlí Vysoká škola hudební a divadelní. A pak stále dál na severozápad. V jedné z postranních ulic tam stojí Brněnský koutek. Provozovatel a typický hospodský se zakulaceným bříškem Miloš Nehera si nechá natočit šnyt a začne vyprávět. Na rozdíl od švejkovské knajpy U kalicha se tady řeči o politice vedou.
„Poslední léta koukám jen na Českou televizi, takže bych řekl, že mám skoro větší přehled o tom, co se děje v Čechách než v Německu. Ono to je ale skoro podobné. Nicméně i přes to děsivé spojení se Zelenými se dnešní německá vláda chová k běžným občanům vstřícněji než ta česká Fialova. Okamurovy názory o asociálech a emigrantech jsem zcela sdílel, jenže teď se k tomu přidala válka na Ukrajině a mnohé se změnilo. Ukrajinci k nám proudí po statisících a je otázkou, jestli to zvládneme. Rusákům jsem nikdy nevěřil,“ vysvětluje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský