Pořád se jen zalepují díry, každý se bojí do toho „rýpnout“. Nejdu s Babišem ani s KSČM, říká Právu lídr Soukromníků Valenta

15. 8. 2016 7:31

Senátor a lídr Soukromníků a Svobodných Ivo Valenta jde do krajských voleb ve Zlínském kraji. Už nyní deklaruje, že s hnutím ANO Andreje Babiše po volbách do koalice nepůjde. Píše o tom dnešní deník Právo.

Pořád se jen zalepují díry, každý se bojí do toho „rýpnout“. Nejdu s Babišem ani s KSČM, říká Právu lídr Soukromníků Valenta
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

„V Senátu jsem si vyzkoušel, že i když jsem tam v pozici ‚solitéra‘, některé věci se dají změnit a prosadit. V politice celkově vidím, že v ní chybí zdravý rozum a schopnost rychlého rozhodování,“ zdůvodňuje, proč se chystá vstoupit do krajské politiky. Podle něj totiž mimo jiné kraj usnul, není ani vidět, ani o něm slyšet, jede jen ze setrvačnosti.

„V byznysu jsem si prošel od nuly až k pomyslnému vrcholu a vím, že v podnikání zdravý rozum a rychlé rozhodování používat musíte, proto bych chtěl přenést své zkušenosti do politiky,“ řekl Valenta.

Problémy v kraji se podle Valenty řeší jen zalepováním mezer. „Neexistuje komplexní řešení pro jednotlivé oblasti. Na kraji není tým, který by uměl komplexní pravidla nastavit. Ten současný je složený z politických subjektů a každý si hájí to svoje. Nikdo nemá politickou odvahu do něčeho ‚rýpnout‘ a zasáhnout,“ podotkl Valenta.

Průzkumy podle Valenty v současné době hovoří o jedenácti procentech, které by mohlo jeho uskupení získat. „Já si věřím na deset plus. Kdybychom se na kraj nedostali, bylo by to pro mne velkým zklamáním. Přinášíme nová řešení, která by měla oslovit veřejnost,“ zmiňuje. Dle jeho názoru jeho subjekt přináší dynamiku a řešení důležitých věcí, od sportu až po nemocnice. „Ale hlavně chceme dotáhnout řešení věcí do konce,“ dodal s tím, že má výhodu v tom, že nemá zapotřebí poslouchat někoho z vedení strany, pokud by se podařilo získat rozhodující vliv. „Nemusíme být poslušní politikům nad krajem a ptát se na jejich celostátní názory, abychom se jim přizpůsobili,“ dodal Valenta.

Závěrem uvedl, že v případě vítězství ve volbách určitě nepůjde do koalice s ANO Andreje Babiše. „Jde o podivné seskupení lidí, které není tvůrčí. A nemám důvěru k lidem, kteří na Zlínsku za ANO kandidují. Vadit mi budou i komunisté. To je dáno historicky. Naše rodina doplatila hodně tvrdě na minulý režim,“ uzavřel. Post hejtmana by v případě vítězství přijal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

8:06 Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …