Pošetilý jásot. „Je to jako s naším Okamurou.“ Publicista Ondřej Neff komentuje volby v Nizozemsku a ukazuje, kdo bude určovat směřování EU

17. 3. 2017 22:48

Publicista Ondřej Neff nechápavě kroutí hlavou nad radostí řady evropských politiků a médií z toho, že nizozemský radikální politik Geert Wilders nevyhrál volby a skončil „až“ druhý. Proč se Neffovi zdá tato radost jaksi mimo mísu? Protože Wildwers sice skončil druhý, ale jeho voliči nikam nezmizeli. Nezmizeli ani problémy, které tyto voliče trápí. Takže lidé jásající nad Wildersovou nevýhrou vlastně nemají proč jásat.

Pošetilý jásot. „Je to jako s naším Okamurou.“ Publicista Ondřej Neff komentuje volby v Nizozemsku a ukazuje, kdo bude určovat směřování EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Populista Geert Wilders sice nevyhrál nizozemské volby, jenže skončil už druhý. I kdyby skončil první, vládu by pravděpodobně stejně nesestavoval. A fakt, že skončil druhý, ukazuje, že dokázal oslovit voliče, že Nizozemci cítí reálné problémy a zdá se jim, že tradiční politici tyto problémy nedokážou vyřešit.

„Je to jako s naším Okamurou. Jeho názory jsou extrémní a projekty nerealizovatelné, naštěstí – zde mám na mysli zejména koncept vlády skrze referenda. Ale kdyby tu nebyly reálné problémy a z nich plynoucí reálné pochybnosti, pak by pana Okamuru a v Holandsku pana Wilderse nenapadlo hlásat a organizovat to, co hlásají a organizují. Proto je ten jásot nad Wildersovým druhým místem pošetilý,“ varoval Neff v komentáři na serveru Neviditelný pes.

Celý komentář naleznete zde

Ti, kteří se radují nad tím, že Wilders skončil až druhý, by měli upnout svou pozornost k Turecku, protože právě turecký prezident Erdogan bude jedním z politiků, kteří budou určovat příští směřování EU.

„V Německu je víc Turků, než kolik má Bundeswehr vojáků, ano, tato slova v Turecku padla. I to, že Turecko reviduje dohodu s EU o uprchlících a omezuje spolupráci v rámci NATO, i to je skutečnost. Můžeme tedy odsuzovat zlé názory nahoru a dolů, ale realita neúprosně mění měřítka toho, co je zlý názor a co není. On by ten pan Rutte bez Wilderse za zády turecké ministerské agitátory z Holandska nevyhodil a kdyby je nebyl vyhodil, kdo ví, jak by ty volby dopadly. Taková je logika věcí,“ uzavřel svůj komentář Neff. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…