Posilte bezpečnost. Po stálých kontrolách hranic volá bavorský premiér

14.11.2015 13:28

Civilizovaný svět zpřísňuje bezpečnostní opatření na letištích či hraničních přechodech. Nejinak je tomu i v České republice. Podle informací České televize se zvýšila ostraha na Letišti Václava Havla. Bezprostřední ohrožení ale podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) nehrozí. Ve Francii byly uzavřeny hranice. Kontroly na letištích se zpřísnily i ve Spojených státech. Po zpřísnění bezpečnostních opatření volá i bavorský premiér Horst Seehofer.

Posilte bezpečnost. Po stálých kontrolách hranic volá bavorský premiér
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

„Francie mezitím zpřísnila kontrolu hranic a některé aerolinky přerušily lety do francouzské metropole úplně. Londýnský Gatwick preventivně evakuoval část letiště kvůli závažnému balíčku. Americká společnost American Airlines po pátečních útocích přerušila lety do Paříže. Zemští premiéři Bavorska a Saska Horst Seehofer a Stanislaw Tillich žádají po nočních útocích v Paříži zpřísnění bezpečnostních opatření v Německu,“ píše server veřejnoprávní televize.

O situaci bude jednat německá vláda a zváží prý i zavedení trvalých kontrol na českých hranicích. Bezpečnostní opatření zpřísňují i Finsko, Belgie či Itálie.

Ve Francii jsou zavřena muzea, sportoviště a dokonce i Disneyland. Úřady to odůvodňují právě potřebou nasadit bezpečnostní složky jinde. Čeští politici vyjádřili smutek nad hrůzným útokem v Paříži a Francouzům projevili solidaritu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

19:56 „Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

Milion chvilek pro demokracii a na něj navázaní opoziční politici by měli přestat otravovat. Je o to…