Poslance AfD vykázali v Drážďanech z kina, levičáci tleskali. Takhle začíná diktatura, komentuje Václav Klaus

26.12.2018 19:43

V drážďanském kině Schauburg se na Štědrý večer odehrál neobvyklý incident, při němž byli člen německé parlamentní strany Alternativa pro Německo (AfD) Jens Maier a jeho manželka vyhození z kina poté, co si návštěvníci stěžovali na jejich přítomnost. Informaci zveřejnil web deníku Bild.

Poslance AfD vykázali v Drážďanech z kina, levičáci tleskali. Takhle začíná diktatura, komentuje Václav Klaus
Foto: Kubinska & Hofmann
Popisek: Petr Bystroň, poslanec Bundestagu za AfD.
reklama

Poslanec Bundestagu za AfD Maier 24. prosince v patnáct hodin odpoledne na Facebooku potvrdil, že byl skutečně vyhozen. „Ano, správně jste si přečetli. 24. prosince jsem byl vyhnán ze sálu drážďanského kina Schauburg, protože někteří levicoví extremisté si stěžovali organizátorovi, že jsem jako člen AfD-Bundestag v kině byl,“ napsal.

Dále Maier doplnil, že levicoví extremisté ze skupiny Rot-Rot-Grün jsou ale známí svými totalitními nároky vládnout po ideologiích velkých diktatur 20. století. Tito lidé podle něj při jeho odchodu ze sálu tleskali. Pořadatel se v této záležitosti odvolával na domovní řád.

 

 

Podle Maiera se tímto způsobem ukazuje, jak jsou údajně „tolerantní“ ti, kteří tvrdí, že jsou oddáni kosmopolitní společnosti bez vyloučení.

Někteří z přítomných později s potěšením komentovali vyhoštění Maiera a jeho ženy na Twitteru. Michael Bergmann, vydávající se za „nezávislého novináře“, například napsal: Je-li film zastaven v přeplněném kinosále na 24. prosince a Jens Maier a jeho manželka jsou požádáni, aby opustili sál, pak víte, že jste v pravém kině,“ napsal muž, který se na Twitteru představuje jako „nezávislý novinář s vlastním názorem“.

 

 

Levicový portál HOPE-fight racism ale tvrdí, že Maier „vyprovokoval“ diváky kolem sebe větou „teď ukažte, jak jste tolerantní!“, když jej někteří diváci poznali a začali projevovat odpor. Po několika minutách následovalo vyhoštění politika.

Jens Maier patří k pravému křídlu AfD kolem Björna Höckea. Začátkem tohoto roku se Maier dostal na titulní strany kvůli tweetu, ve kterém byl syn tenisty Borise Beckera Noah Becker označen za „malého půlnegra“. Maier tvrdil, že tweet nepsal. Později, když jej kolegové zbavili imunity, se zjistilo, že autorem byl jeden ze členů jeho týmu.

Jeho vyhození z kina komentoval český poslanec Václav Klaus: „Takhle začíná diktatura“.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vedení Senátu vystoupilo v černém: Historicky vážná chvíle. Je potřeba společný postup EU a NATO proti ruskému vlivu

11:26 Vedení Senátu vystoupilo v černém: Historicky vážná chvíle. Je potřeba společný postup EU a NATO proti ruskému vlivu

Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) včera oznámili, že do výbu…