Poslanci budou jednat o evidenci tržeb, původu majetku i o ústavě

14.06.2015 14:44

Sporné zavedení elektronické evidence tržeb, prokazování původu majetku a vládní ústavní novelu o pravomocích prezidenta a klouzavém mandátu poslanců by mohla Sněmovna projednávat v úvodním kole na schůzi, která začne v úterý odpoledne.

Poslanci budou jednat o evidenci tržeb, původu majetku i o ústavě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Interpelace na členy vlády ve sněmovně. Účast nebyla valná
reklama

Poslanci by na ní měli schvalovat například tzv. kurzarbeit, vznik registru přestupků, regulaci anonymní volební reklamy a novelu, podle níž budou muset zdravotní pojišťovny zveřejňovat smlouvy s nemocnicemi a ambulancemi.

Zákon o ochraně potravinářů

V červnu by měla schůze trvat týden. Po přestávce mimo jiné na jednání výborů bude pokračovat od 7. července. Někteří koaliční politici nevyloučili, že pokud opozice bude projednávání některých vládních předloh zdržovat, Sněmovna by mohla jednat i o nocích.

V úvodním kole by mohli poslanci debatovat podle návrhu programu taky o vládních předlohách o zvýšení spotřební daně z cigaret a dalších tabákových výrobků, o úplném zákazu kouření v restauracích a o zrušení druhého důchodového pilíře. Vláda navrhuje, aby poslanci rozhodli o důchodové novele zrychleně už v prvním čtení, pravicová opozice ale takový postup asi zablokuje.

Sněmovna by mohla pokračovat také v projednávání sporné předlohy, která zpřesňuje zákon o ochraně potravinářů a zemědělců před praktikami obchodních řetězců. V červenci by měla přijít na řadu další kontroverzní norma, kterou chce Senát zavřít supermarkety a hypermarkety o některých státních svátcích.

Návrh programu dále uvádí, že poslanci by se mohli posunout v projednávání předloh o centrálním registru smluv na internetu a o rozšíření pravomocí zpravodajských služeb. Po odkladech by mohlo přijít na řadu schvalování asociační smlouvy mezi Evropskou unií a Ukrajinou. Návrh programu schůze čítá celkem více než 170 bodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…