Poslanci budou schvalovat vyšší příspěvky na platy postižených

03.02.2017 6:20

Poslanci dnes budou schvalovat vyšší příspěvky zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením a plošné zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem. V závěrečném čtení je ve Sněmovně také senátní předloha o zmírnění požadavků na vzdělání referentů, aby mohli být přijati do státní služby, píše ČTK.

Poslanci budou schvalovat vyšší příspěvky na platy postižených
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na programu sněmovny byla například novela zákona o vinohradnictví a vinařství nebo o pravidlech rozpočtové odpovědnosti
reklama

Vyšší příspěvky zaměstnavatelům na plat lidí se zdravotním postižením Sněmovna patrně vloží do vládní novely o zaměstnanosti, která míří hlavně proti zneužívání dočasného vysílání pracovníků do ciziny. Příspěvky budou moci v souvislosti s růstem minimální mzdy dosáhnout až 9500 korun měsíčně místo nynějších 8800 korun.

Novelou o občanských průkazech by lidé mohli podle úprav výboru pro veřejnou správu žádat o vydání průkazu a cestovního pasu ve zkrácené lhůtě. Doklad by měli za vyšší poplatek do jednoho pracovního dne, nebo do pěti dnů od podání žádosti.

V novele služebního zákona Sněmovna zřejmě dá výjimku z podmínky maturitního vzdělání pro přijetí do státní služby referentům starším 50 let s nejméně dvacetiletou praxí. Ostatní referenti bez maturity by měli šanci doplnit si vzdělání v příštích pěti letech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…