Poslanci by měli schvalovat sledovanou novelu autorského zákona

20.01.2017 6:10

Poslanci by dnes měli schvalovat novelu autorského zákona, jež budí pozornost hlavně kvůli ohlášenému skokovému zvýšení autorských poplatků. Ve druhém čtení by se měli zabývat zřízením centrální evidence veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily a úpravami správy silnic první třídy. Zprávu přinesla ČTK.

Poslanci by měli schvalovat sledovanou novelu autorského zákona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na programu sněmovny byla například novela zákona o vinohradnictví a vinařství nebo o pravidlech rozpočtové odpovědnosti

Sněmovna bude ohledně autorské novely rozhodovat hned o několika pozměňovacích návrzích na stanovení hranice růstu poplatků. Kulturní výbor podpořil úpravu, podle níž by se mohly zvyšovat jen o inflaci. S požadavkem kolektivních správců na jejich razantnější zdražení by muselo předem souhlasit ministerstvo kultury.

Kontroverze vyvolávají i další možné novinky. Jde o navrhované čtyřnásobné zvýšení autorských poplatků za půjčování knih a o zavedení paušálů za používání kopírovacích strojů ve veřejně přístupných rozmnožovnách.

V úvodním kole by měli poslanci projednat vládní novelu o podporovaných zdrojích energie, podle níž by provozovatelé některých malých vodních elektráren získali zpětně podporu státu, o kterou byli počátkem loňského roku připraveni. Kabinet navrhl, aby Sněmovna schválila předlohu zrychleně už v prvním čtení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dnešní debaty o „uhlíkové stopě“? Dříve upalovali čarodějnice, srovnává Jaroslav Bašta

7:43 Dnešní debaty o „uhlíkové stopě“? Dříve upalovali čarodějnice, srovnává Jaroslav Bašta

Česko trápí již několik let sucho, změna klimatu, a jen těžko se hledají řešení, co s tím. Někdejší …