Poslanci by mohli schvalovat pravidla pro zahraniční službu

03.03.2017 6:05 | Zprávy

Poslanci by dnes mohli schvalovat zákonná pravidla pro zahraniční službu. V opakovaném druhém čtení by měli projednat novelu, která umožní plošné zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem, píše ČTK.

Poslanci by mohli schvalovat pravidla pro zahraniční službu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na programu sněmovny byla například novela zákona o vinohradnictví a vinařství nebo o pravidlech rozpočtové odpovědnosti

V úvodním kole by se měla Sněmovna zabývat například zpřísněním pravidel pro soudní tlumočníky a znalce.

Předloha o zahraniční službě by měla zakotvit a upřesnit pravomoci konzulárních úřadů, zlepšit podmínky práce diplomatů a zjednodušit jejich střídání. Umožní taky vysílat na místa velvyslanců lidi, kteří nejsou v pracovním poměru k ministerstvu zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce

10:18 Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce

V některých městech ceny nájmů v poslední době drasticky vystřelily a zejména v Brně nájemníci nevěř…