Poslanci by se měli zabývat zřízením univerzitních nemocnic

25.04.2017 6:10

Poslanci by se měli dnes začít zabývat zřízením univerzitních nemocnic. V úvodním kole je rovněž novela, která by uzákonila dva nové významné dny související s událostmi druhé světové války. Následně by se Sněmovna mohla věnovat dalším předlohám v prvním čtení. Schůze pokračuje odpoledne, píše ČTK.

Poslanci by se měli zabývat zřízením univerzitních nemocnic
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

Na univerzitní nemocnice by se mělo podle záměru přeměnit nynějších deset fakultních nemocnic. Zařízení by měla smlouvy s vysokými školami, jejichž studenti se budou v nemocnicích vzdělávat. Ministerstvo zdravotnictví si od změny slibuje průhlednější a efektivnější řízení veřejných nemocnic.

Poslanecká novela o státních svátcích by připomněla vyhlazení takzvaného terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Březince a druhý odboj. Připadl by na den posledního boje českých parašutistů, kteří našli po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha úkryt v pražském pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje. Předkladatelé navrhli, aby dolní komora změnu schválila zrychleně už v prvním čtení.

Žádná další předloha na programu dnešního jednání zařazena není. Je možné, že se poslanci vrátí ke spornému návrhu zákona o sociálním bydlení. Úvodní kolo debaty nedokončili před dvěma týdny. Pokud  Sněmovna program schůze neupraví, zabývala by se normami ministerstva spravedlnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…