Poslanci chtějí prověřit vyšetřování Opencard. Nelíbí se Válkové, ani Kalouskovi

6. 3. 2014 20:49

Poslanec Stanislav Huml (ČSSD) představil plán, jenž by měl vést k prošetření kauzy Opencard na půdě sněmovny. Nejen on je totiž přesvědčen o tom, že byla tato kauza vyšetřena zcela standardně. S pozvednutým obočím na kauzu, která zatím vedla jen k odsouzení magistrátních úředníků, hledí i ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) nebo exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Poslanci chtějí prověřit vyšetřování Opencard. Nelíbí se Válkové, ani Kalouskovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard

„Hlavní otázkou je, proč je prozrazen někdo, kdo je utajený svědek. Proč odcházelo tolik policistů a vyšetřovatelů. Proč když někdo přišel s tím, že je tam něco špatně, proč skončil na dlažbě," poznamenává poslanec Stanislav Huml (ČSSD) pro server Aktuálně.cz. Poslanec tím poukazuje především na osud někdejšího úředníka z pražského magistrátu Jiřího Chytila, který zpočátku s policií spolupracoval, ale nakonec byl sám odsouzen.

Návrh má podporu napříč politickým spektrem

Huml je přesvědčen, že zrod komise bude odhlasován na nejbližší schůzi, a to dokonce až na 90 procent. Proti zřízení komise nic nemá předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček, ani exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který vyjádřil pochybnosti nad některými kroky orgánů činných v trestním řízení. Právě to má sněmovní komise prověřit.

Proti zřízení komise není ani ODS. Poslankyně Jana Černochová z této strany dokonce poznamenává, že návrh má podporu napříč politickým spektrem a ona sama pochybuje, že některá ze stran vysloví odmítavé stanovisko.

Stojí za připomenutí, že pochybnosti nad postupem vyšetřovatelů v kauze Opencard vyjádřila i ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO), která se dopisem obrátila na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby celou věc prověřil. Ministryně má totiž vážné pochybnosti o tom, zda jsou úředníci magistrátu hlavními viníky v celé kauze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …