Poslanci dnes zkusí schválit elektronickou evidenci tržeb. Pravicová opozice zase hrozí obstrukcemi

11.12.2015 6:04 | Zprávy

Poslanci by dnes měli začít schvalovat zavedení elektronické evidence tržeb. Sejdou se kvůli tomu na mimořádné schůzi svolané z podnětu koalice. Pravicová opozice zablokovala před dvěma týdny závěrečné čtení vládní normy obstrukcemi a hodlá v nich pokračovat.

Poslanci dnes zkusí schválit elektronickou evidenci tržeb. Pravicová opozice zase hrozí obstrukcemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní akce proti zavedení elektronické evidence tržeb. Mezi proslovy hrála skupina Turbo

Vláda si od zákona o zavedení elektronické evidence tržeb slibuje omezení šedé ekonomiky a tím i narovnání podnikatelského prostředí a vyšší výběr daní. Pravice naopak tvrdí, že evidence zničí hlavně drobné živnostníky, kterým ztíží práci a zvýší výdaje. TOP 09 a ODS předem ohlásily, že přijetí zákona v dolní komoře zablokují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty

A s ODS, kterou po vašem odchodu z vlády a vůbec po tom, jak se k vám Fiala zachoval spolupráci nevylučujete? Je teda pravda, že jste ODS kritizovali už kdysi a pak jste se s ní spřáhli, tak já nevím, jak vám rozumět?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Radši sv*ně nežli ovce. Vondráček z ANO vyrazil proti Foltýnovi a spol.

12:44 Radši sv*ně nežli ovce. Vondráček z ANO vyrazil proti Foltýnovi a spol.

Není ohrožena jen svoboda projevu, resp. po projevu. Už je třeba hájit i proces demokratických voleb…