Poslanci jsou pro zákaz kouření, ale jednoduchý návrh příslušného zákona nepodpořili

14.02.2015 9:05

Když začátkem února MF Dnes mezi poslanci zjišťovala, zda podpoří zákaz kouření v restauračních zařízeních, drtivá většina zákonodárců (130) byla pro zákaz. Jenže když přišel v úterý poslanec Radek Vondráček (ANO) se stručným návrhem protikuřáckého zákona, který jedinou větou zakazuje kouření v restauracích a barech, neuspěl. Návrh se totiž ani nedostal na program sněmovní schůze.

Poslanci jsou pro zákaz kouření, ale jednoduchý návrh příslušného zákona nepodpořili
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto
reklama

"Od opozice jsme hlasy měli, ale plošně nás nepodpořili poslanci ČSSD. S odůvodněním, že to nebylo předjednáno. My jsme však tu informaci vyslali,“ cituje list Vondráčkova slova.

Vlivný poslanec ČSSD Jaroslav Krákora vysvětlil, že je hotový vládní návrh protikuřáckého zákona, který dostane přednost.

Deník ale upozorňuje na to, že vládní návrh je teprve v mezirezortním připomínkovém řízení. To v praxi znamená, že se do sněmovny může dostat až za několik měsíců. Vondráček je ještě skeptičtější, především kvůli tomu, že vládní návrh zákona obsahuje řadu bodů. "Návrh pana ministra rád podpořím, ale je to kláda. Když pozoruji, jak dlouho trvá jenom zařazení mého návrhu na program schůze, nedivil bych se, kdyby legislativní proces kolem vládního zákona trval rok nebo dva,“ uvedl Vondráček s tím, že kvůli své šíři může vládní návrh zákona u poslanců také narazit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

3 procenta zemřou. Očkování: Expert důchodcům. A „blb*vi“

9:41 3 procenta zemřou. Očkování: Expert důchodcům. A „blb*vi“

Tři procenta seniorů, kteří ani neprodělali covid, ani nebyli očkováni, zemřou. Je třeba, aby byli o…