Poslanci se sejdou k jednání, na stole bude odvolání Pekarové Adamové

04.04.2023 6:30

Poslanci se dnes odpoledne sejdou na řádné dubnové schůzi Sněmovny. Mezi nejsledovanějšími navrženými programovými body schůze bude zřejmě opoziční návrh na odvolání předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z této funkce.

Poslanci se sejdou k jednání, na stole bude odvolání Pekarové Adamové
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Dnes by poslanci mohli debatovat o uzákonění ochrany oznamovatelů protiprávního jednání před případnou odvetou zejména zaměstnavatelů. Rovněž ve druhém čtení by mohli probírat návrh, který uzákoňuje povinnosti vlády vynakládat dvě procenta hrubého domácího produktu na obranu. Dnes v úvodu schůze budou mít poslanci možnost navrhovat zařazení nových bodů do programu nebo jejich pevné zařazení na program.

Předsedkyni Sněmovny Pekarové Adamové vyčítá opozice údajné stranění vládnímu táboru při řízení schůze, na které poslanci schvalovali zkrácení červnové valorizace důchodů a kterou provázely rozsáhlé obstrukce. Předsedkyně opozici vzkázala, že jen hledá viníka nepřijatelného vystupování svých poslanců. Za nynějšího rozložení sil v dolní komoře opozice dostatečný počet hlasů pro odvolání Pekarové Adamové nenajde.

Schůze by měla pokračovat ještě ve středu. Na Zelený čtvrtek už poslanci podle dosavadních informací jednat nebudou. Celkově by schůze mohla trvat až tři týdny a s týdenními přestávkami určenými pro jednání výborů by mohla skončit v pátek 5. května.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čisté a spokojené Bavorsko se nekoná. Viděli jsme úplně jiné

4:46 Čisté a spokojené Bavorsko se nekoná. Viděli jsme úplně jiné

Bývala to městečka, o kterých se nám jen snilo. Bavorské úhledné vesničky, čistá, „vypíglovaná“ měst…