Poslanci se vyslovili: Stojíme nadále proti zločinné diktatuře Madura

07.02.2020 13:59

Zahraniční výbor Poslanecké sněmovny znovu potvrdil uznání Juana Guaidó jako prozatímního prezidenta Venezuely. „Chceme tím potvrdit, že i nadále stojíme po boku našich spojenců v boji proti zločinné diktatuře Nicoláse Madura,“ uvedl předseda zahraničního výboru a autor návrhu usnesení Ondřej Veselý (ČSSD).

Poslanci se vyslovili: Stojíme nadále proti zločinné diktatuře Madura
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Poslanec Ondřej Veselý
reklama

Zahraniční výbor Poslanecké sněmovny České republiky schválil nové usnesení týkající se situace ve Venezuele. V tomto usnesení uznává Národní shromáždění jako jediný legitimní a demokratický parlament, stejně jako demokraticky zvoleného prozatímního prezidenta Venezuely Juana Guaidó.

„K opětovnému usnesení jsme přistoupili poté, co prozatímní prezident země Juan Guaidó koncem ledna znovu složil svoji přísahu. Chceme tím potvrdit, že nadále stojíme po boku našich spojenců a Evropské unie v boji proti zločinné diktatuře Nicoláse Madura,“ vysvětlil Veselý.

Poslanci současně odmítli pronásledování, zastrašování a perzekuci členů Národního shromáždění Venezuely a odsoudili opakované nedodržování zákonů a porušování lidských práv a základních svobod ze strany Madurova režimu. „Vláda by toto stanovisko měla tlumočit při setkání se zástupci země,“ dodal na závěr poslanec Veselý.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…