Poslanci vyzvali vládu, aby neohrožovala budoucnost Štiřína

29.06.2013 11:05 | Zprávy

Poslanci z kontrolního výboru mají obavy o osud zámku Štiřín, který patří státu, a který chce vláda prodat. Podle některých poslanců by stát zámek prodávat neměl. Výbor mimo jiné vyzval dotčená ministerstva, aby neuváženými výroky o prodeji zařízení neohrožovala jeho komerční aktivity a budoucnost. Stojí to v usnesení výboru, které výbor po návštěvě Štiřína přijal.

Poslanci vyzvali vládu, aby neohrožovala budoucnost Štiřína
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tito poslanci budou zřejmě hlasovat pro vydání

Stát podle poslanců málo využívá možnosti zařízení pro své činnosti. Výbor se usnesl, že zámek plní funkci významného regionálního kulturního a společenského centra, a domnívá se, že jeho privatizace může ohrozit místní i celospolečenské funkce zámku. Pro usnesení hlasovali všichni přítomní členové výboru.

Podle informací z ledna se chce vláda Štiřína zbavit. Jeho účetní cena je 329 milionů korun, stát by za něj mohl ale dostat i víc než miliardu korun.
"MZV postupuje v případě Štiřína podle zákona č.219. Ten ukládá povinnost uskutečnit nabídkovou povinnost ostatním organizačním složkám státu. Teprve pokud o majetek nikdo neprojeví zájem, je možno zvažovat další kroky," sdělil ČTK tiskový odbor Ministerstva zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…